Blaž Rola ostal "hladen" v ključnih trenutkih in osvojil ATP Challenger v Santosu!

26.04.2015
Trenutno drugi najboljši slovenski tenisač Blaž Rola je ujel formo na peščeni podlagi in dvignil zmagovalni pokal na ATP Challengerju v Braziliji! ČESTITKE!!!

SANTOS, BRAZILIJA - 24-letni Blaž Rola (112.na ATP) se je v finalu 50.000$ vrednega ATP Challengerja v Santosu pomeril s 26-letnim Belgijecem Germainom Gigounonom (251.). Slednji je v dosedanji karieri osvojil 9 Futuresov. Letos se je uvrstil v polfinale ATP Challengerja v Kanadi, finale v Santosu je njegov največji uspeh.

Blaž in Germain sta se pred tem pomerila dvakrat v letu 2013 in obakrat je zmagal Slovenec v dveh nizih. Tudi tokrat je bil boljši Rola. Po treh nizih je slavil s 6-3, 3-6, 6-3!

Nasprotnika sta bila v 1. nizu dokaj izenačena v nekaterih elementih teniške igre, a Blaž je bil tisti, ki je realiziral eno od dveh brejk priložnosti. Belgijec je imel 4, a tega ni vnovčil. Rola je izkoristil prvo brejk žogico na začetku 2. niza in to potrdil na svoj servis za vodstvo z 2-0. Germain se ni predal in je dobil naslednje 3 igre ter povedel s 3-2. Slovenec je še uspel dobiti eno igro na svoj servis, ostale pa je dobil Belgijec in izenačil v nizih.

V 3. nizu je Rola povedel s 4-2. V 7. igri se je na svoj servis rešil po zaostanku s 15:40 in dobil igro. Tekmec je hitro zmanjšal na 3-5 in Blaž je v 10. igri serviral za zmago. Ponovno se je znašel v zaostanku z 0:30. Ostal je psihično trden in dobil naslednje 4 točke ter ob zmagoslavju dvignil roke v zrak. Dvoboj je trajal 2 uri in 10 minut!

Blaž je tako prišel do druge lovorike na turnirjih serije ATP Challenger. Prvega je osvojil leta 2014 v Gvangžuju.

Blaž Rola je osvojil 80 ATP točk in 7.200$!