Blaž Rola premagal še kvalifikanta in se uvrstil v polfinale Santosa!

24.04.2015
Slovenski teniški igralec Blaž Rola nadaljuje z zmagami na ATP Challengerju v Santosu!

SANTOS, BRAZILIJA - 24-letni Blaž Rola (112.na ATP) je na 50.000$ vrednem ATP Challengerju v Santosu brez težav dobil uvodna dva kroga. Kot 2. nosilec se je danes v četrtfinalu pomeril s presenečenjem turnirja, 21-letnim Brazilcem Pedrom Sakamotom (711.), ki se je v glavni del prebil preko kvalifikacij. Slovenec je resno vzel nasprotnika, ki je uvrščen veliko nižje na ATP lestvici in ga odpravil s 6:0, 6:3 v nizih.

Blaž je 1. niz odigral na zelo visokem nivoju. Nezlomljiv je bil na svoj 1. in 2. servis, Brazilec je bil brez brejk priložnosti, na koncu je celo prejel teniško "kravato". Pedro je končno dobil igro na začetku 2. niza in prišel v naslednji igri do edine brejk priložnosti, a je ni izkoristil. Rola jih je imel kar 8, eno je "vnovčil" ter povedel s 3:1. Sakamoto je nekako ujel ritem. Osvojil je še dve igri na svoj servis, v 9. igri pa je sledil še en brejk Slovenca in zgodba je bila zaključena. Dvoboj je trajal 1 uro in 8 minut .

V polfinalu mu bo nasproti stal 24-letni Argentinec Guido Pella (163.), ki je imel kar precej dela, da je v treh nizih opravil z rojakom Andresom Moltenijem (299.).

Blaž Rola si je priigral najmanj 29 ATP točk in 2.510$ denarne nagrade!