Blaž Rola v krizi. Na Challengerju v Italiji izpadel v 1. krogu.

14.07.2015
SAN BENEDETTO, ITALIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je vpisal četrti zaporedni poraz in se nahaja v manjši krizi.

Prvi slovenski teniški igralec Blaž Rola (101. na ATP) je izpadel že v 1. krogu 64,000 evrov vrednega ATP Challengerja v San Benedettu. S 6-3, 6-3 mu je boleč udarec zadal povabljenec Alessandro Giannessi, šele 402. tenisač sveta, ki je imel sicer v zadnjem času kar nekaj uspeha, vendar pa na nižji seriji Futures.

Kot 6. nosilec je bil 24-letni Ptujčan eden izmed tihih favoritov za zaključne boje, a po porazu v Nottinghamu, Wimbledonu in Todiju je takoj izpadel tudi v San Benedettu.

Le 74 minut je potreboval 25-letni Italijan, da je izločil Rolo v uvodnem krogu peščenega Chalengerja, ki se igra na obali blizu Ascolija. Kljub temu, da je Ptujčan zelo dobro začel, ko je že v 1. igri prišel do brejka in povedel 3-1, je v nadaljevanju na terenu obstajal le tenisač iz La Spezie. S petimi igrami zapored je dobil uvodni niz, v drugem delu pa zlahka vpisal še dva brejka za končno zmago. Rola je ostal pri enem brejku iz 1. igre, nato pa ni imel več žogice za odvzem servisa. Razmerje v točkah je bilo 60:42.

To je četrti zaporedni poraz Blaža, ki se nahaja v manjši krizi, rezultatsko pa je padel iz TOP100 na ATP lestvici. Tudi iz San Benedetta se vrača brez točk (imel je ugoden žreb), za uteho pa je prejel 660 evrov.