Borna Čorič zrušil Federerja v Halleju in s prestola na ATP lestvici

24.06.2018
HALLE, NEMČIJA - Hrvaški teniški igralec Borna Čoroč je v finalu ATP500 turnirja v Halleju premagal prvega favorita Rogerja Federerja.

Borna Čorič je zmagovalec travnatega ATP turnirja v nemškem mestu Halle. V finalu se je srečal s 1. nosilcem in prvim favoritom Rogerjem Federerjem in ga premagal z rezultatom 7-6(6), 3-6, 6-2.

Čorič je v Halle, kjer je skoraj dvomilijonski nagradni sklad, prišel s samo dvema zmagama na travi iz zadnjih devetih tekem, a to ga ni ustavilo, da ne bi dvignil lovorike. Napovedal jo je že z gladko zmago v 1. krogu nad favoriziranim Alexandrom Zverevom, dokončal z zago na kraljem trave Rogerjem Federerjem.

Švicarski teniški velemojster je na svojem dvorišču lovirl deseto lovoriko, Hrvat pa mu je vzel jubilejno deseto, ga spravil iz 1. mesta na ATP lestvici ter mu prekinil niz 20 zaporednih zmag na zelenici.

V 2 urah in 6 minutah dvoboja je Čorič zadel 11 asov in ubranil tri od štirih brejk priložnosti Švicarja ter si prilastil drugo turnirsko zmago v karieri, a precej večjo od prve, ki jo je lani osvojil na pesku v Marakešu.

''Kako sem presenečen, to si ne bi mislil niti v sanjah'', je bil presrečen Borna, trenutno 34. igralec  sveta, vendar je bila njegova današnja zmaga in osvojen turnir popolnoma zalužena.

V ponedeljek bo na 1. mestu ATP lestvice spet Rafael Nadal, Federer pa po porazu ni bil pretirano nezadovoljen. Nastope v Stuttgartu in Halleju je oceni kot odlične, sedaj pa ga čaka branjenje 2000 točk oz. naslova v vseangleškem klubu, kjer je seveda prvi favorit za končno zmago.

Še zanimivost, Federer je s hrvaškimi tenisači odigral 48 dvobojev, izgubil jih je le sedem. Še največ težav mu je pred leti povzročal Ivan Ljubičič, ki je sedaj del njegovega tima.