Caroline Wozniacki do 20. turnirskega naslova v Moskvi!

21.10.2012
MOSKVA, RUSIJA - Zmagovalka letošnjega pokala Kremlin, teniškega WTA turnirja serije Premier v Moskvi, je Danka Caroline Wozniacki.

Lani najboljša teniška igralka sveta je letos imela slabšo sezono, a proti koncu le te prikazuje vse boljše igre. V ruskem glavnem mestu je prišla do dvajsete lovorike v karieri, druge letos po Seulu, ko je v velikem nedeljskem finalu premagala 1. nosilko Samantho Stosur s 6-2, 4-6 in 7-5.

Obe finalistki sta včeraj imeli težko delo s svojima nasprotnicama v polfinalu, a sta preživele, enako pa se je dogajalo tudi v finalu. Tri nize trajajoč finale je bil dolg 2 uri in 14 minut, Skandinavka pa je v zadnjem delu tekme obrnila potek tekme po zaostanku brejka. V 1. nizu je Caroline odlično igrala v polju. Res, da je bila Avstralka bolj agresivna, ker je že v njeni naravi igre, toda Danka je osvajala točke na njen drugi servis kot po tekočem traku in s tremi  brejki zlahka dobila uvodni del. V drugem delu sta imeli obe velike težave na svojem  začetnem udarcu. 7 odvzemov servisnih iger smo videli, Stosurjevi pa je uspelo finale pripeljati v 3. niz, kjer je imela na začetku niti v svojih rokah, potem pa je Wozniackijeva igrala bolj zbrano in dobila odločilne točke. Na koncu je danska tenisačica, sicer 3. nosilka, osvojila 10 točk več.

122,000 USD je dobila Caroline Wozniacki za zmago v Moskvi, na WTA lestvici pa bo pripisala 470 točk medtem, ko se mora Stosurjeva zadovoljiti z nekaj več kot 66,000 USD in 320 točkami. Avstralka bo kot 9. igralka in t.i. zamenjava tudi del zaključnega turnirja v Carigradu, ki se začne v torek.