Goergesovi nemški obračun v Suttgartu, kjer bo na Veliki petek prost dan!

22.04.2011
STUTTGART, NEMČIJA - Na premier turnirju serije WTA v Stuttgartu so znane vse polfinalistke.

Izmed štirih domačih igralk, ki so si izborile četrtfinale, se je vedelo že prej, da bo vsaj ena igrala v polfinalu. No, prav to se je zgodilo. Nemški obračun med Sabine Lisicki in Julio Goerges je dobila slednja, Kristina Barrois in Andreja Petković pa sta se morali posloviti.

Julia Goerges je z zmago nad rojakinjo Lisickijevo prvič v karieri prišla v polfinale turnirjev serije premier. Slavila je po dveh nizih s 6-4, 6-4 ter postala prva domačinka po Anke Huber (1999), ki bo v Stuttgartu igrala med štirimi najboljšimi. Za veliki finale bo morala ugnati Avstralko Samantho Stosur, ki z letošnjim začetkom sezone ne more biti zadovoljna, a to se bo morda sedaj spremenilo.

Igralka iz Golden Coasta je danes po težkem boju izločila drugopostavljeno Vero Zvonarjovo. Rusinja je sicer že v prvi igri, ki je postregla z devetimi izenačenji, prišla do brejka, kasneje pa je v peti še enkrat odvzela začetni udarec za vodstvo v nizih. Ko je bilo v drugem nizu 3-3 se je zdelo, da bo Zvonarjovi uspelo izvleči zmago, a 5. nosilka se s tem ni strinjala. Prišla je do treh iger zapored za izenačenje v nizih, v tretjem delu tekme pa smo gledali podaljšano igro, saj ni bilo brejkov. V tajbrejku je Avstralka povedla 5-0 kar je bilo več kot dovolj za šesto zaporedno zmago proti Zvonarjovi.

Caroline Wozniacki ne pozna milosti do tekmic. Ali ji bo čez mesec in pol uspelo prvič zmagati na turnirju za grand slam?

V drugem polfinalu se bosta pomerili 1. igralka sveta Caroline Wozniacki, ki je po zaostanku 1-4 v prvem nizu dobila kar 11 iger od 12 proti Nemki Andreji Petković ter Poljakinja Agnieszka Radwanska, ki je bila boljša še od druge Nemke Kristine Barrois.

Igralke bodo jutri proste, saj je v Stuttgartu oz. Nemčiji praznik - Veliki petek.