Čez Tomljanovičevo ni šlo. Tamara obstala v polfinalu.

02.02.2019
HUA HIN, TAJSKA - Prva dama slovenskega tenisa Tamara Zidanšek je na Tajskem izenačila najboljšo uvrstitev v karieri. Končala je v polfinalu.

21-letna Zidanškova (74. na WTA), ki je lani julija igrala v polfinalu precej vrednega turnirja v Moskvi in zmagala na manjšem, 125k vrednem dogodku na Bolu, je ta teden v Hua Hinu na Tajskem zaključila v polfinalu.

Za izvrstno Konjičanko je to eden najboljših rezultatov kariere, prvi finale na WTA turnirjih pa ji je preprečila Hrvatica Ajla Tomljanovič, ki sicer zastopa barve Avstralije. 25-letna Tomljanovičeva je slavila s 6-4, 6-1.

Nasprotnici sta se pomerili tretjič, Zagrebčanka, sicer 49. igralka sveta pa je zmagala drugič, obakrat na trdi podlagi. 73 minut je potrebovala Ajla, da je v 1, nizu enkrat, v drugem pa kar trikrat vzela servis Slovenki, Enostavno ji ni pustila dihati. Tamara je prišla do ene same brejk žogice v 2. nizu, ki je ostala neizkoriščena. Tomljanovičeva je bila neprebojna na prvem začetnem udarcu, izkoristila je kar 88% žogic in se bo v finalu merila z mlado Ukrajinko Jastremsko.

Ajla Tomljanovič bo igrala v finalu WTA turnirja v Hua Hinu

Kljub porazu je za Tamaro izvrsten teden, osvojila je novih 110 točk in zaslužila 11,500 ameriških dolarjev bruto.