Cicipas ubranil lovoriko v Monte Carlu

17.04.2022
MONTE CARLO - Grk Stefanos Cicipas je zmagovalec prvega mastersa na pesku v letošnji sezoni.

Grški teniški šampion Stefanos Cicipas je dobil masters v Monte Carlu, pravzaprav je ubranil naslov in uspelo osvojiti drugi turnir serije ATP 1000 v karieri.

V finalu je igral z nepostavljenim Špancem Alejandrom Davidovichem Fokino, ki je v uvodu šokiral 1. igralca sveta Novaka Đokoviča, na krilih te zmage pa prišel vse do zadnje stopničke. Rezultat finala je bil 6-3, 7-6(3).

''Zelo sem ponosen nase. Ponosen sem, da sem verjel v svojo igro. Včasih si v dvomih, a treba je imeti dvignjeno glavo'', je povedal Cicipas po zmagi v finalnem obračunu. Grški tenisač je bil v četrtem finalu na turnirjih tega ranga, letos pa je to zanj prvi naslov. Nazadnje je slavil lani maja v Lyonu.

Po 1 uri in 34 minutah je Cicipas postal šesti tenisač, ki je dvakrat zapored osvojil Monte Carlo, pred njim je to uspelo Nadalu, Ferreru, Musterju, Borgu in Nastaseju. Ta teden je imel največ dela v četrtfinalu proti Diegu Schwartzmanu, ko je uspel priti do velikega preobrata po zaostanku 0-4 v 3. nizu. 23-letnik je lani v finalu turnirja v kneževini premagal Rubljova.

Izjemne predstave pa je v Monaku prikazal Davidovich Fokina. 22-letni Španec je poskušal slaviti kot prvi nepostavljeni tenisač po letu 1992 in Thomasu Musterju. S finalom se je povzpel na 27. mesto ATP lestvice. Za Davidovicha Fokino je bil to seveda sploh prvi finale na ATP turneji.

Monte-Carlo Rolex Masters
Kraj: Monte Carlo (MON)
Kategorija: ATP World Tour Masters 1000
Datum: 10.04.2022 - 17.04.2021
Nagradni sklad: 5,802,475 EUR

3- Stefanos Tsitsipas (Greece) beat Alejandro Davidovich Fokina (Spain) 6-3 7-6(3)