Coppejans zaprl pot Blažu Roli v finale Amersfoorta

20.07.2019
AMERFOORT, NIZOZEMSKA -Slovenski tenisač Blaž Rola se je na challengerju v Amersfoortu ustavil v polfinalu.

28-letni Blaž Rola (164. na ATP) je izgubil polfinalni dvoboj na peščenem challengerju na Nizozemskem. S 6-4, 6-0 ga je premagal Belgijec Kimmer Coppejans.

Rola je bil 3. nosilec, Coppejans pa bo kot drugi nosilec igral v finalu. Pred današnjo tekmo sta se pomerila dvakrat in imela izenačeno razmerje, sedaj vodi 25-letni Belgijec, sicer 144. igralec sveta v tem tednu na ATP lestvici.

Le 65 minut je trajal obračun prvega polfinala, večino časa uvodni niz, v katerem je Coppejans prišel do dveh brejkov, Rola pa do enega. V 2. nizu našega tenisača praktično ni bilo, osvojil je le pičlih 12 točk in ni osvojil igre.

Na 46,600 evrov vrednem turnirju v pokrajini Utrecht je Blaž trikrat zmagal, za polfinale pa je dobil 29 točk ter 2,160 evrov.