Danielle Collins izločila Polono Hercog na OP ZDA!

27.08.2019
Slovenci smo ostali prez teniških predstavnic med posameznicami na OP ZDA!

NEW YORK, ZDA - Po Dalili Jakupovič v kvalifikacijah in Tamari Zidanšek v 1. krogu glavnega dela grand slam turnirja v New Yorku, je enaka usoda doletela tudi 28-letno Polono Hercog (57.na WTA) trenutno najboljšo Slovenko na WTA lestvici. V 1. krogu je bila boljša domača predstavnica, 25-letna Danielle Collins (35. na WTA) s 6-3, 4-6, 6-4 v nizih. Med seboj sta igrali prvič!

Američanka se je ob študiju (University of Virginia) šele lani uveljavila med teniškimi profesionalkami in gre ji zelo dobro od rok. V 1. nizu je povedla 3-1 s prednostjo brejka in prednost zadržala do vodstva v nizih. Igrala je veliko bolj agresivno, Hercogova se nekako ni znašla najbolje. 2. niz je bil precej izenačen. Slovenka se je borila, lovila žogice daleč za osnovno linijo in v daljših izmenjavah čakala na priložnost za napad. Tokrat je brejk uspel Slovenki v zadnji igri 2. niza in izid je bil poravnan. V odločilnem 3. nizu je odločil brejk Collinsove v 9. igri za vodstvo s 5-4 in v naslednji igri je zaključila dvoboj v svojo korist. Vse skupaj je trajalo malo manj kot 2 uri in pol. Polona je  letos z nekaj dobrimi rezultati in igro nakazala napad na najvišjo uvrstitev v karieri (35. mesto leta 2011), a v zadnjem času ni pravih rezultatov.

Za nastop je prejela 10 WTA točk in 58,000$ denarne nagrade!