Djokovič izgubil niz, a zanesljivo ugnal Murrayja, Nišikori izločil Wawrinko in dosegel rezultat kariere!

04.09.2014
Prva dva četrtfinalna dvoboja na zadnjem grand slam turnirju sezone v New Yorku sta ponudila vse kar si ljubitelji tenisa želijo. Na koncu sta se v polfinale uvrstila Srb Novak Djokovič in Japonec Keji Nišikori!

NEW YORK, ZDA - 24-letni Japonec Keji Nišikori (11. na ATP) in 5 let starejši Švicar Stan Wawrinka (4.) sta odigrala epski dvoboj v četrtfinalu OP ZDA v tenisu. Po dobrih 4 urah borbe se je zmage na koncu veselil Japonec s 3-6, 7-5, 7-6(7), 6-7(5), 6-4 v nizih. Zanj je to prvi polfinale na grand slam turnirjih v karieri, za Japonce pa prvi po daljnem letu 1933!

Nišikori ni dobro začel dvoboja po utrujajočem nastopu v osmini finala, ki se je končal pozno v noč z zmago v 5 nizih proti Kanadčanu Milošu Raoniču. Po izgubljenem 1. nizu se je "prebudil" v drugem, ko je rešil zaostanek z 0:40 in se kasneje z brejkom izenačil v nizih. V 3. nizu sta oba imela priložnosti za zmago tako v rednem delu, kot v podaljšani igri, na koncu je bil srečnejši Nišikori.

Stan Wawrinka je obstal v četrtfinalu OP ZDA

Po 3 igrah v 4. nizu je imel Japonec zdravniški tretma na prstu desne noge s katerim je imel probleme že v Torontu in Cincinnatiju. Oba sta nato zanesljivo držala servis do nove podaljšane igre v kateri je Švicar povedel s 4:0, a se je Japonec vrnil. Izenačil je na 5.5 in bil le 2 točki oddaljen od napredovanja v polfinale. Toda Stan je dobil naslednji 2 točki in vse se je odločalo v 5. nizu. Keji je rešil 2 brejk priložnosti Wawrinke in povedel s 3-2. Pritisk lovljena rezultata je "zlomil" Švicarja v 10. igri, ko je z 8 dvojno napako v dvoboju ponudil Japoncu 2 brejk priložnosti (15:40) in slednji je drugo izkoristil ter se veselil velike zmage. Prvič v karieri je premagal dva TOP10 igralca zapored in to v 5 nizih!

"Začel sem nekako zategnjeno, a igra je bila na nivoju. Proti koncu sem bil vedno bolj samozavesten, še posebej v 3. nizu. Ne vem kako sem zaključil igro, a sem srečen. Počutim se neverjetno, igram dobro na svojem najljubšem grand slam turnirju. Upam, da bom lahko igral 100% tudi v polfinalu," je dejal veseli Japonec, ki si je prislužil vzdevek 'maratonec'.

V drugem četrtfinalu smo videli obračun 2 vrstnikov, ki sta v preteklosti tudi ponudila nekaj epskih medsebojnih dvobojev. Št, 1 moškega tenisa Srb Novak Djokovič je slavil v 4 nizih s 7-6(1), 6-7(1) 6-2, 6-4 in se še osmič zapored uvrstil v polfinale OP ZDA. Dvoboj je trajal 3 ure in 36 minut, samo prva 2 niza sta skupaj trajala 2 uri in 15 minut. Srb je dosegel 13 zmago v njunem 21. medsebojnem dvoboju.

Djokovič je bil ves čas v prednosti, a se Britanec ni dal in je v 1. in 2. nizu izničil zaostanek ter se rešil v podaljšano igro. V prvi je osvojil le 1 točko, v drugi je bilo ravno obratno in tam je Novak ostal pri 1 točki. Škot je v 2. nizu odigral nekaj neverjetno močnih udarcev iz osnovne linije. Murrayju so v 3. nizu malo pošle moči in Djokovič je z 2 brejkoma brez težav prišel do vodstva v nizih. V 4. nizu se je Andy ponovno zbral in držal stik z Novakom do 4.4. Nato pa je Srb osvojil naslednji 2 igri in se uvrstil v polfinale!

"Upam, da ste uživali v tenisu. Naredila sva veliko nevsiljenih napak, prva 2 niza sta trajala več kot 2 uri. Vedel sem, da bo to ponovno vznemirljiv dvoboj, vedno je tako. Murray je velik šampion in tukaj je vedno na visokem nivoju. Z Nišikorijem že kar nekaj časa nisva igrala med seboj. Je zelo talentiran igralec blizu TOP10. Hitro se giba po igrišču in dobro servira za svojo višino. Pričakujem težek dvoboj," je dejal Novak, ki je postal 7. igralec s 50. zmagami v New Yorku.