Dominic Thiem po Nadalu v finalu Buenos Airesa ugnal tudi njegovega rojaka Almagra

14.02.2016
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Mladi avstrijski tenisač Dominic Thiem je zmagovalec ATP turnirja v argentinski prestolnici.

Velik posel oz. največji del do naslova na ATP250 teniškem turnirju v Buenos Airesu je Dominic Thiem verjetno naredil v polfinalu, ko je razstoličil kralja peska Rafaela Nadala, a vseeno je moral v finalu zelo garati, da je v tajbrejku 3. niza strl še Nicolasa Almagra.

2 uri in 28 minut je trajal boj za lovoriko na peščenem terenu Buenos Airesa, Thiem pa je slavil s 7-6(2), 3-6 in 7-6(4). Osvojil je četrti turnirski naslov, vsi pa prihajajo iz najbolj umazane podlage. Prekinil je špansko prevlado, ki je v Buenos Airesu dvignila zadnjih sedem pokalov.

Almagro je bil blizu uspeha iz leta 2011, ko je slavil na tem turnirju. Iz žreba je vrgel Tsongaja in Ferrerja, ustavil se je šele na zadnji stopnički. Več kot 5000 gledalcev je pri 32'C uživalo v finalu, ki se je končal s podaljšano igro v odločilnem, tretjem nizu.

22-letni Avstrijec je začel uresničevati svojo napoved, da bo kmalu v TOP10 na ATP lestvici. Trenutno je 19., z zelo majhnim zaostankom za v TOP15, nato pa ob odličnih predstavah Mustrovemu nasledniku elitna deseterica ne uide.