Dudi Sela za odtenek boljši v obeh nizih od Blaža Role

31.03.2016
RAANANA, IZRAEL - Izraelec Dudi Sela je na največjem domačem teniškem turnirju kot favoriziran igralec v osmini finala premagal najboljšega slovenskega moža Blaža Rolo.

30-letni Dudi Sela je na domačem, 125,000 USD vrednem Challengerju v Raanani vrnil Blažu Roli (162. na ATP) za poraz pred dvema letoma v pokalu Davis. 84. igralec sveta je v 2. krogu turnirja na trdi podlagi zmagal s 6-4, 6-4.

Pet let mlajši Ptujčan je nudil dostojen odpor v obeh nizih nižjemu tekmecu. V obeh delih je bil Izraelec predvsem boljši pri izkoristku drugega začetnega udarca. Za dobljen uvodni niz je moral vpisati dva brejka, v drugem delu pa je zadostoval eden, saj je Rola ostal brez žoge za odvzem začetnega udarca. Dvoboj je trajal 1 uri in 26 minut.

Blaž si je v Raanani priigral 9 točk in 2,150 USD.

Dudi Sela je prejšnji teden osvojil Challenger v Šenzenu in ima sedaj niz sedmih zaporednih zmag