Dokaj lahko delo za Blaža Rolo v 1. krogu ATP Challengerja v Izraelu!

01.04.2015
Po Blažu Kavčiču, je na glavno igrišče ATP Challengerja stopil še Blaž Rola in tudi uspešno opravil svoje delo!

RAANANA, IZRAEL - 24-letni Blaž Rola (101. na ATP) je v 1. krogu ATP Challengerja v Izraelu za nasprotnika dobil domačega povabljenca, 21-letnega Bara Tzufa Botzerja (888.). Po malo več kot uri igre je Ptujčan pričakovano slavil uvrstitev v 2. krog kar 125,000 USD vrednega challengerja na trdi izraelski podlagi.

Blaž se je na začetku 1. niza malo lovil in nasprotniku ponudil brejk priložnost, a se je rešil in je nato ujel svoj ritem. Z brejkom je povedel 3-1, kasneje pa še enkrat rešil žogico za odvzem servisa tekmecu. Prednost je zadržal do konca niza, v drugem delu pa hitro ušel za dva brejka prednosti, na varno razdaljo ter si pričakovano priigral zmago s 6-3, 6-2.

Blaž Rola si je priigral najmanj 9 ATP točk in 2,150$ denarne nagrade!

V 2. krogu tretjepostavljenega Rolo čaka nastop proti Konstantinu Kravčuku, 30-letnemu Rusu, ki je 165. na ATP lestvici.