Blaž Rola po surovem začetku zaigral kot najbolje zna in vpisal četrtfinale Raanane

02.04.2015
RAANANA, IZRAEL - Slovenski tenisač Blaž Rola je v 2. krogu ATP challengerja v Izraelu strl neugodnega Konstantina Kravčuka in je najmanj v četrtfinalu.

Blaž Rola je 3. nosilec močnega, 125,000 ameriških dolarjev vrednega challengerja v Izraelu, po dokaj lahki zmagi v uvodnem krogu pa je imel večjo nalogo v osmini finala. Pomeril se je s 165. igralcem sveta Konstantinom Kravčukom, po surovi bitki pa je izšel kot veliki zmagovalec.

Ruski tenisač si je samo do sedme igre priigral 15 brejk priložnosti, z eno izkoriščeno pa je bil v vodstvu. 24-letni Ptujčan je zdržal vse nalete in nato spravil 30-letnika na kolena s končnim izidom 7-6(6), 6-2.

Rola, ta teden 101. na ATP lestvici, je končal obračun malo pod dvema urama, a večino tekme sta nasprotnika odigrala do 7. igre uvodnega niza. Konstantin Kravčuk je prišel v vodstvo z brejkom, sam pa držal začetni udarec. Do omenjene igra je imel Rus kar 15 brejk priložnosti, Rola po niti ene, po videnem sodeč pa se je obetal maraton. No, Slovenec se ni strinjal, ujel je Rusa, strl odpor v tajbrejku, v 2. nizu pa povedel 4-0. Dvoma o zmaghovalcu prvega medsebojnega dvoboja ni bilo več.

Kako je stopnjeval ritem Rola pove podatek, da si Kravčuk od tistih 15 žogic za brejk ni priigral niti ene več, slovenski tenisški as pa je izkoristil 3/4. Seveda je ruski tenisač v drugem delu ostal praznih rok na servis Role, ki je na začetnem udarcu izpustil samo 5 točk.

Na trdi izraelski podlagi je Blaž že osvojil 20 točk in 3,650 USD, vse skupaj pa lahko še poveča. V četrtfinalu bo njegov tekmec zmagovalec med Albotom in Guezom.