Blaž Rola se je ogrel pred težkim dvobojem s Selo v Izraelu

30.03.2016
RAANANA, IZRAEL - Najboljši slovenski tenisač je zlahka zmagal v uvodnem krogu ATP Challengerja v Izraelu, a že v 2. krogu ga čaka verjetno najtežji zalogaj turnirja.

Prvi slovenski teniški lopar Blaž Rola se nahaja v Izraelu, kjer poteka denarno bogat, 125,000 USD vrednem Challenger. 25-letni Ptujčan je v 1. krogu delo opravil 'kot se šika' in s 6-1, 6-4 premagal 282. igralca sveta Aleksandreja Metrevelija.

Ni skrivnost, da je bil Blaž favorit v 1. krogu Challengerja, ki se odvija ob obali Izraela. Kot 162. na ATP lestvici je bil več kot sto mest višje uvrščen od 22-letnega Gruzijca, nastop pa je opravil z odliko. V 55 minutah je sicer enkrat izgubil servisno igro, a je prišel do petih brejkov. Razmerje točk ob koncu (57:39) jasno kaže sliko na terenu, čeprav se je mlajši tekmec v 2. nizu nekoliko bolj upiral.

Rola si je tako ogrel dlani, najboljšo predstavo pa bo moral pokazati že jutri, ko ga v osmini finala turnirja na trdi podlagi čaka prvi favorit, neugodni domačin Dudi Sela, ki je 2. nosilec. 30-letnega Izraelca (84. na ATP) ste lahko spoznali na pokalu Davis v Portorožu, ko je bil ključni mož gostov za bolečo zmago pred dvema letoma pa čeprav ga je Ptujčan takrat premagal po treh zaporednih nizih. To je bil tudi njun edini medsebojni obračun. V kako dobri formi je Izraelec pove podatek, da je prejšnji teden dvignil lovoriko na Challengerju v Šenzenu, še teden dni nazaj pa se je ustavil v polfinalu.

Blaž si je že priigral 9 točk in 2,150 USD.

2. nosilec, Izraelec Dudi Sela, bo  na največjem domačem teniškem turnirju v osmini finala igral z najboljšim slovenskim tenisačem Blažem Rolo

2. nosilec, Izraelec Dudi Sela, bo na največjem domačem teniškem turnirju v osmini finala igral z najboljšim slovenskim tenisačem Blažem Rolo