Fabio Fognini najboljši v Sao Paulu!

04.03.2018
Nepredvidljivi italijanski tenisač uživa na peščeni podlagi!

30-letni Fabio Fognini (20. na ATP) svoje najboljše rezultate dosega na rdečem pesku in tako je bilo tudi tokrat. V finalu ATP250 turnirja v Braziliji je premagal 22-letnega čilenskega mladeniča Nicolasa Jarryja (73. na ATP) z 1-6, 6-1, 6-4 v nizih.

Visokorasli Čilenec (198 cm) se prebija v svet najboljših tenisačev in je prvič zaigral v finalu ATP turnirja. Začel je kot da igra na kakšnem ITF turnirju ter je v 1 nizu brez kančka strahu renomiranemu nasprotniku oddal le 1 gro. S svojimi strelovitimi "forehand" udarci je osvojil niz le v 22 minutah igre. Roko na srce je tudi Italijan pokazal bore malo, velika nihanja so značilna za njegov vroč temperament. To ga ni pretirano zmedlo in v naslednjih dveh nizih je pokazal zakaj ga je težko premagati na rdečem pesku. Po 1 uri in 33 minutah igre se je veselil 6. ATP naslova, prvega po Gstaadu 2017. Postal je prvi Italijan, ki je osvojil Sao Paulo. Letos je dobil že 14 dvobojev ob 4 porazih!