Nadal v finalu Hamburga lovi maščevanje nad Fogninijem

01.08.2015
HAMBURG, NEMČIJA - V finalu turnirja serije 500 v Hamburgu se bosta pomerila prvi nosilec Rafael Nadal in Fabio Fognini.

Rafael Nadal se bo v finalu poskušal maščevati Fabiu Fogniniju za dva presenetljiva poraza v Riu de Janeiru in Barceloni. Italijanski tenisač bi lahko postal prvi igralec v zgodovini, ki bi ''kralju peska'' prizadejal tri zaporedne poraze na njegovi najljubši igralni površini.

Prvi nosilec in nekdanji zmagovalec turnirja (2008) je v polfinalu brez kakršnihkoli težav premagal Andreasa Seppija s 6:1, 6:2. Španec je za zmago v 80 minutah dosegel 21 winnerjev in se uvrstil v 96. finale na ATP turnirjih (66-29) ter 55. na peščeni podalgi (46-8).

Rafa je pri vodstvu s 6:1, 2:0 potreboval pomoč fizioterapevta zaradi bolečin v zgornjem delu trebuha, vendar je v nadaljevanju strnil moči in zabeležil šesto zmago na sedmih obračunih s 26. igralcem sveta.

Nadal v letošnji sezoni še nima turnirja z evropskega dela peščene sezone, zadnji vlak pa bo lovil v nedeljo, ko bo poskušal podaljšati svoj niz, ki sega v leto 2004.

Fognini se bo s svojim finalnim nasprotnikom še tretjič v letošnji sezoni udaril na turnirju serije 500, potem ko je bil od Španca boljši v Riu in katalonski prestolnici. Vročeglavi Italijan je potreboval eno uro in 24 minut za zmago protti francoskemu kvalifikantu Lucasu Pouilleju s 6:2, 7:6(2).

''The Fog'' je dobil 93 odstotkov točk na svoj prvi začetni udarec in na poti do zmage ubranil obe brejk priložnosti nasprotnika. V 12. igri drugega niza je Francozu odrekel set priložnost in si po podaljšani igri priigral 10. nastop v finalu ATP turnirjev (3-6), devetega na pesku (3-5).