Fantastična Serena ponižala 1. igralko sveta Azarenko v finalu Madrida!

13.05.2012
MADRID, ŠPANIJA - 'Ali si Belorusinja Viktorija Azarenka res zasluži 1. mesto mesto na WTA lestvici?' Po finalu teniškega WTA turnirja serije Premier v Madridu sodeč, bi morala na vrhu biti Američanka Serena Williams.

Nekdanja 1.igralka sveta in 9. nosilka več kot 5 milijonov USD vrednega dogodka v španski pestolnici Serena Williams, je v finalu deklasirala prvopostavljeno Viktorijo Azarenko s 6-1, 6-3.

V finalu Mutua Madrid Opna za dekleta smo pričakovali poslastico, videli pa eksekucijo ameriške tenisačice Serene Williams. 30-letnica iz Palm Beacha, je lovoriko dvignila po malo več kot eni uri finala, Belorusinji pa zadala boleč poraz ter ji poslala sporočilo - ''1. mesto in naziv najboljše pripada meni.''

Serena je servirala 14 asov, na prvi servis pa osvojila več kot 90% točk. Število osvojenih točk je bilo krepko na strani Američanke (54:33).

Beloruska tenisačica je bila tako brez moči v finalu, da je ob tla vrgla lopar. Vse to kaže na njeno nemoč, saj ji je Serena prikazala lekcijo serviranja in returniranja. 13-kratna zmagovalka turnirjev za veliki slam je v 1. nizu povedla 4-0 ter se ni več ozirala nazaj. ''Znam tudi bolje'', je povedala zmagovalka modrega peska. ''Veliko sem garala za te rezultate,'' je še dodala Američanka, ki je zadnjo točko v uvodnem nizu dobila po dvojni napaki nasprotnice, zadnjo za zmago pa po servis asu na drugi začetni udarec, kjer je Azarenka zaradi napačnega odpbija popolnoma zgrešila žogico.

Serena Williams je bila neustavljiva na modrem madridskem pesku. V karieri je osvojila že 41 lovorik

Williamsova je le enkrat izgubila z Azarenko v šestih dvobojih, leta 2009 v finalu Miamija. V svoji karieri ima sedaj že 41. naslovov, na peščeni podlagi pa je sedaj nepremagana 13. tekem zapored. Na drugi stranui je bil za Belorusinjo to šesti finale v letošnji sezoni.

''Moram čestitati Sereni za zmagi. V tem tednu je opravila krasno delo'', so bile besede Viktorije, ki je dodala, da se naslednje leto spet vrne v Madrid, svoj prihod v letu 2013 pa je potrdila tudi danes magična Serena, ki bo jutri skočila na 6. meso WTA lestvice.