Federer 'Express'no v polfinale Halleja! Porabil je le 39 minut!

14.06.2013
HALLE, NEMČIJA - Najboljši teniški igralec v zgodovini, ki ima v žepu 17 grand slam naslovov, Roger Federer, je v četrtfinalu ATP250 teniškega turnirja v Halleju dosegel eno najhitrejših zmag (39minut).

31-letni švicarski teniški čarovnik ima naziv tudi travnati kralj, saj je na tej podlagi v svoji karieri praktično skoraj nepremagljiv. Svoje dvoboje na hitri podlagi  ponavadi konča hitro in učinkovito, to pa je danes občutil tudi Nemec Mischa Zverev. Federer mu je  zavezal 'kolo', dve  teniški kravati, 6-0, 6-0. Dvoboj je trajal skromnih 39 minut, Švicarju pa je takšen rezultat 'uspel' drugič v karieri (Šanghaj 2005, prem. Gaudia).

No, najkrajši dvoboj drži Greg Rusedski, ki je  leta 1996 v Sydneyu Carstena Arriensa ugnal v vsega 29 minutah.

Skoraj neverjetno, a oba niza sta se končala praktično identično. Federer je v obeh dobil 27 točk (skupaj 54), Zverev pa 11 (skupaj 22). V prvem in drugem nizu je Baselčan zabeležil 3 brejke iz petih priložnosti (Zverev je ostal brez žoge za brejk). Tako izenačene statistike ne pomnimo, če tu prištejemo še po dva asa Federerja v vsakem nizu (Zverev 0/0).

Roger Federer lovi 6. naslov v Halleju

Federer je prvič slavil v Halleju pred točno desetimi leti, v zbirki pa ima 5 lovorik. Lani ga je v finalu premagal nemški teniški veteran Tommy Haas, s katerim se dobi jutri v polfinalu.  Nemec je po treh nizih izločil Gaela Monfilsa. Švicar je od 76. turnirski zmag na travi osvojil 12 turnirjev. Treba je vedeti, da je travnata sezona izjemno kratka in obsega le 6 turnirjev v letu, seveda pa v enem tednu ne moreš biti na dveh lokacijah hkrati. V karieri je na travi dobil 119 dvobojev in teren zapustil poražen le 17x, kar je najboljša statistika na travnatih podlagah. Če je Rafa Nadal peščeni kralj, je Roger Federer upravičeno travnati kralj.

Tommy Haas se je soočil s 14 asi z loparja Francoza Monfilsa, izgubil prvi niz, potem pa preobrnil rezultat na končnih 6-7(4), 6-3, 6-3 po malo manj kot dveh urah igre.

V polfinalu je tudi 2. nosilec Richard Gasquet, trenutno 9. iz teniške lestvice ATP. V letošnji sezoni je Gasquet četrtič najmanj v polfinalu turnirjev serije ATP, današnji njegov nasprotnik Florian Mayer pa je bil vseskozi blizu, odločilnega koraka za osvojeni niz ali kaj več pa mu ni uspelo narediti. Gasquet je slavil s 6-3, 7-6(4) in se bo za finale pomeril z Mihailom Južnijem, ki je dpravil domačina Philippa Kohlschreiberja s 6-3, 6-2. Nemec je bil 6. nosilec in zmagovalec Halleja 2011, danes pa je imel 4 priložnosti za brejk, ki jih je Rus izničil.

3-Tommy Haas (Germany) beat Gael Monfils (France) 6-7(4) 6-3 6-3
2-Richard Gasquet (France) beat 8-Florian Mayer (Germany) 6-3 7-6(4)

Leonardo Mayer (Argentina) beat Jan-Lennard Struff (Germany) 7-6(4) 6-4
Mirza Basic (Bosnia and Herzegovina) beat 7-Jerzy Janowicz (Poland) 7-6(5) 3-6 7-6(5)
Cedrik-Marcel Stebe (Germany) beat Jimmy Wang (Taiwan) 6-2 6-4
Tobias Kamke (Germany) beat Lukasz Kubot (Poland) 6-4 6-0
Gael Monfils (France) beat 5-Milos Raonic (Canada) 6-4 6-2
Mischa Zverev (Germany) beat David Goffin (Belgium) 1-6 6-4 7-5
8-Florian Mayer (Germany) beat Martin Fischer (Austria) 6-2 6-2
Mikhail Youzhny (Russia) beat Daniel Gimeno-Traver (Spain) 6-1 6-2
Jan Hernych (Czech Republic) beat Daniel Brands (Germany) 6-4 6-2