Federer v finalu Basla z lanskim krvnikom Del Potrom!

26.10.2013
BASEL, ŠVICA - Drugo leto zapored se bosta v finalu ATP500 turnirja v Baslu pomerila domači ljubljenec in petkratni zmagovalec Roger Federer in branilec naslova Juan Martin del Potro!

Argentinec Juan Martin del Potro bo v Baslu še drugo leto zapored poskušal utišati St.Jakobshalle. Lani je v finalu premagal domačega favorita, 17-kratnega zmagovalca grand slamov in petkratnega zmagovalca Swiss Indoorsa Rogerja Federerja, jutri bo imel priložnost, da vajo ponovi.

Prvopostavljeni Del Potro se je prebil v šesti finale ATP-jev letošnje sezone potem, ko je v polfinalu s 6-4, 4-6, 6-2 ugnal Edouarda Rogerja-Vasselina, za to pa je potreboval več kot 2 uri, na drugi strani je švicarski teniški maestro šele na koncu 3. niza zlomil Kanadčana Vaseka Pospisila s 6-3, 6-7(3) in 7-5.

Argentinec je imel na pladnju zmago po dveh zaporednih nizih, saj je proti Francozu vodil 6-4 in 4-3 z brejkom prednosti, a je Roger-Vasselin dobil tri igre zapored. Pot do zmage si je Južnoameričan tlakoval z odlično predstavo na začetku 3. niza, ko je povedel 4-0, prednosti pa seveda ni več izpustil. Letos je Juan Martin dobil že tri turnirje ATP500, Rotterdam, Washington in Tokio, na zaključni turnir pa se je že kvalificiral. Argentinec je Federerja, s katerim bo igral v finalu, premagal na OP ZDA 2009 in mu prekinil niz zmag v New Yorku. Od takrat naprej Švicar v Flushing Meadowsu ni več dvignil lovorike.

Roger Federer vodi 13-4 v medsebojnih dvobojih z Del Potrom, a zadnja dva sta pripadla Argentincu, tudi Basel 2012

Federer je v drugem polfinalu dneva po trdem obračunu le zlomil neugodnega Kanadčana Pospisila, ki je opozoril nase na kanadskem mastersu s polfinalom. Zanimivo, toda 32-letni Baselčan še vedno lovi nastop na zaključnem dogodku osmerice v Londonu, s finalno zmago bi bila vstopnica v njegovem žepu, 12. leto zapored. Premagati pa bo moral Del Potra, ki mu je lani veselje do naslova vzel prav v Baslu. Roger je danes dobro začel, dvakrat je vzel servis Pospisilu v 1. nizu, kasneje pa se je Kandčan pobral in pariral. V drugem delu smo videli po eno izmenjavo brejkov, Federer pa je serviral za zmago pri 5-3. Pospisil se je ubranil, v tajbrejku pa je prikazal svojo trdnost. Švicar je poskušal vse, da dobi dvoboj, na koncu mu je po mukah (zaostajal je že 1-3) uspelo sestaviti mozaik v 11. igri, kjer je po dveh napakah tekmeca in parimi lepimi potezami prišel do štirih brejk žogic in zadnjo tudi izkoristil. Na sesrvisni črti je nato rutinirano zaključil in razveselil polno dvorano v Baslu, kjer je sam kot orok pobiral žogice.

Swiss Indoors Basel
Kategorija: ATP World Tour 500
Datum: 21.10.2013 - 27.10.2013
Nagradni sklad: € 1,445,835

3-Roger Federer (Switzerland) beat Vasek Pospisil (Canada) 6-3 6-7(3) 7-5
1-Juan Martin Del Potro (Argentina) beat Edouard Roger-Vasselin (France) 6-4 4-6 6-2