Juan Martin del Potro še drugič zapored preprečil slavje Rogerju Federerju!

27.10.2013
Argentinski teniški zvezdnik Juan Martin del Potro je ubranil lanski naslov na ATP500 turnirju v Baslu!

BASEL, ŠVICA - Tako kot lani, sta Juan Martin del Potro in Roger Federer tudi letos odigrala 3 nize in znova se je zmage na koncu veselil Argentinec, ki je slavil s 7:6(3), 2:6, 6:4. Dvoboj je trajal 2 uri in 21 minut. Za Juana Martina je to že 17 lovorika na ATP turneji, 4. letos (vse na trdi podlagi) in 3. zaporedna zmaga proti Švicarju, ki sedaj vodi s 13:5 v medsebojnih dvobojih. Veliki Švicar je ostal le pri 1 osvojenem turnirju v letošnji sezoni in v zadnjih 14 mesecih!

V 1. nizu sta se oba igralca trudila, da nasprotnik ne bi prišel v ritem in sta igrala na kratke izmenjave z napadi pri mreži. Argentinec je prvi izkoristil priložnost za brejk v 8 igri, ko je dobro vračal servise Švicarja, ki je naredil tudi 2 dvojni napaki. Roger je reagiral ekspresno in brez izgubljene točke takoj prišel do ribrejka. Federer je še rešil zaostanek s 15.40 na svoj servis in niz se je odločal v podaljšani igri. Del Potro je hitro prišel do vodstva s 4:1 in prednost zadržal do konca.

Občinstvo se je zbudilo, ko je Federer povedel 2:0 z brejkom v 2. nizu. Pri 5:2 je prišel še do 3. brejka na srečanju. S 5 asi je suvereno osvojil svoj srvis ter izenačil na 1:1 v nizih. Argentinec je naredil veliko napak in bilo je videit kot da hrani moči za odločilni 3. niz.

V začetku 3. niza ni kazalo na to saj je Švicar povedel s 40:15, a znova si je privoščil 2 dvojni napaki in del Potro je takoj zgrabil priložnost in povedel z brejkom z 1:0. V naslednji igri je na svoj servis rešil 2 brejk priložnosti Rogerja in tu se je dvoboj morda dokončno prelomil v korist Argentinca. Do konca dvoboja sta oba držala svoj servis kar je prineslo zmago Juanu Martinu del Potru!

25-letni del Potro je že uvrščen na zaključni turnir v Londonu, 32-letni Federer pa potrebuje zmago nad Kevinom Andersonom ali Mihailom Južnijem v 2. krogu ATP 1000 turnirja v Parizu, da si 100% zagotovi udeležbo v Londonu!

Swiss Indoors Basel
Kategorija: ATP World Tour 500
Datum: 21.10.2013 - 27.10.2013
Nagradni sklad: € 1,445,835

1-Juan Martin Del Potro (Argentina) beat 3-Roger Federer (Switzerland) 7-6 2-6 6-4

pripravil:  Marjan B.