Federer zlahka nadigral Tipsarevića v Londonu!

06.11.2012
LONDON, VB - 2. teniški igralec sveta in branilec naslova na zaključnem mastersu sezone Roger Federer, je odprl letošnjo kampanjo z lahko zmago nad Jankom Tipsarevićem. V drugem, večernem obračunu, je Španec David Ferrer po treh nizih ugnal Juana Martina del Potra.

Petkratni zmagovalec kultnega turnirja  Roger Federer se je v uvodnem krogu skupine B na ATP World Tour Finalsu srečal z 8. nosilcem Jankom Tipsarevićem. Pred današnjim obračunom je s Srbom imel razmerje 5-0, tradicijo pa je nadaljeval z zmago 6-3, 6-1.

Tipsarević ni zmogel parirarti branilcu naslova. V malo več kot 1 uri tekme ni prišel do niti ene brejk priložnosti.

Janko je lahko le opazoval Federerjev šov

Federer je vgraviral 40. zmago na zaključnih turnirjih, še en rekord v njegovi bogati teniški karieri. Danes je v O2 Areni fenomenalno serviral in v tem elementu nasprotniku oddal le 8 točk. Že po 9 minutah je vodil s 3-0 ter dal vedeti Tipsareviću, da zanj danes ne bo kruha. 4. igra je vendarle pripadla Beograjčanu, ki pa je po pol ure že zaotal za niz. Švicar, ki je zmagal na zaključnih mastersih v letih 2003-04, 2006-07 in 2010-11 je popolnoma dominiral v 2. nizu. Res, da se je Srb boril kolikor je mogel, na svojem *prvem neposrednem nastopu ni mogel pomisliti niti na osvojen niz, kaj šele na dobljen dvoboj. Od 1.1 naprej je 31-letni čarovnik iz Basla nanizal 5 iger zapored ter zbaležil omenjeno 40. zmago na zaključnih turnirjih osmerice (7 porazov).

*Tipsarević je sicer lani odpotoval v London in tudi zaigral, ker se je s turnirja umaknil Andy Murray.

Roger Federer je letos osvojil šest turnirjev, v karieri pa 76. Če bo slavil tudi na zaključnem mastersu, se bo na 3. mestu večne lestvice izenačil z legendarnim Johnom McEnrojem (77).

David Ferrer si je izboril zmago za začetek tekmovaja v skupini B

Drugi obračun v skupini B je pripadel Davidu Ferrerju. Španec, ki je v nedeljo osvojil prvi masters turnir v svoji karieri s finalno zmago v Parizu nad Polajkom Janowiczem, je v borbeni tekmi, ki je bazirala z osnovne črte, na koncu po 2 urah in 16 minutah strl veliko višjega Juana Martina del Potra. V naslednji tekmi se bo Ferrer pomeril s Federerjem, katerega do sedaj še ni uspel premagati.