Florian Mayer v velikem finalu Halleja premagal mladega rojaka Zvereva

19.06.2016
HALLE, NEMČIJA - Vsenemški finale travnatega ATP500 turnirja v Halleju je pripadel Florianu Mayerju.

Florian Mayer je izkoristil 5 zaključno žogo in v finalu 1,7 milijona evrov vrednega travnatega turnirja v Halleju ugnal mladega Alexandra Zvereva.

Mayer se je soočil z velikim testom v boju za lovoriko, a na koncu 19-letnika, ki je včeraj izločil Federerja, premagal z rezultatom 6-2, 5-7, 6-3.

To je bil drugi nemški finale Halleja, Mayer pa je vpisal drugo karierno lovoriko, prvo je dosegel leta 2013 v Bukarešti.

Mladi Alexander Zverev je poslal sporočilo že na začetku dvoboja, ko je v 1. igri držal stik na servis tekmeca, a to Florana ni zmedlo. 32-letni Mayer je hitro ušel in gladko dobil 1. niz. V drugem je prvih deset točk pripadlo Zverevu in vodstvo 2-0, ki pa ga je Mayer izničil na 3-3. Ob koncu niza je najstnik še enkrat vzel začetni udarec in vse skupaj popeljal v 3. niz. Do 6. igre je bilo vse normalno, nato pa je Mayer brez izgubljene točke prišel do brejka, povedel 5-2 in vodstva ni več izpustil. Po 1 uri in 55 minutah se je veselil druge turnirske zmage v karieri.

Alexander Zverev je poskušal osvojiti lovoriko kot prvi najstnik po Marinu Čiliču in New Havnu 2008. Letos je izgubil drugi finale.