Francozinja Fiona Ferro osvojila prvi pokoronski WTA turnir v Palermu

10.08.2020
PALERMO, ITALIJA - Zmagovalka WTA turnirja med posameznicami v Palermu je Fiona Ferro iz Francije.

Francozinja Fiona Ferro je na peščenem WTA turnirju na Siciliji prišla do druge turnirske zmage v karieri. V finalu je s 6-2, 7-5 premagala četrtopostavljeno, 24-letno Anett Kontaveit, 20. igralko sveta.

''Mislim, da je bil to moj najboljši dvoboj v tem tednu. Počutila sem se zelo sproščeno, zanimivo, ker je vseeno to bil finalni obračun. Bila je težka tekma, saj je tekmica znana po svoji konstantnosti ter ne ponudi veliko priložnosti. Sama nisem veliko grešila, zadela sem kar nekaj zmagovitih točk in res sem vesela, da gre lovorika z menoj domov'', je povedala 23-letna Fiona, sicer 44. igralka sveta.

Ferro je bila sicer nepremagana na dveh regionalnih turnirjih, ki so bili med pandemijo koronavirusa, v Palermu pa je v petih tekmah oddala le en niz, finale na osrednjem terenu pa končala po 1 uri in 43 minutah.