Grega Žemlja priigral tretjo, zmagovito točko za zmago nad Monakom

05.02.2017
MARIBOR - Slovenija, je sicer z nekaj težavami, a vendarle zanesljivo opravila z ekipo Monaka, ki se je v Mariboru prikazala v drugačni luči od predvidevanj pred srečanjem s Slovenijo.

Po včerajšnjem porazu slovenske dvojice Žemlja, Kavčič in nekaj težavami v petkovih dvobojih posameznikov, je bila današnja priprava in osredotočenost na prvo igro posameznikov povsem drugačna. Grega Žemlja je od začetka do konca prevladoval v vseh teniških prvinah in ni tekmecu, 20- letnemu Lucasu Catarini, niti ene same možnosti za morebiten preobrat.

Že takoj na začetku je Žemlja odvzel servis mlademu Catarini, zadržal svojega ter še enkrat osvojil brejk in gladko, v 39 minutah, dobil prvi niz s 6-2.

Tudi drugi niz je Žemlja hitro odvzel servis Catarini in nato držal prednost svojega začetnega udarca ter v deveti igri še enkrat odvzel servis in končal niz s 6-3.

Začetek tretjega niza v znamenju Grega, saj v uvodni igri, na svoj servis, nasprotniku ni pustil nobene točke, v drugi igri pa ponovno odvzel servis in nadaljeval pot z uvodnih nizov. Vodstvo s 4-0 je kazalo na pripravo naslednjega dvoboja. Catarina je uspel osvojiti eno igro in se s tem izognil teniški kravati.

Skupno število osvojenih točke je bilo močno na strani Žemlje (94:57). Slovenec je zadel devet asov, Monačan nobenega, rezultat pa 6-2, 6-3 in 6-1 v korist tokrat odličnega Kranjčana.

Grega Žemlja je v prvem nedeljskem dvoboju posameznikov z odlično igro nadigral Monačana

Grega ŽEMLJA: »Priznam, da smo po včerajšnjem porazu dvojic, današnji tekmovalni dan vzeli, kot da bo na drugi strani mreže igralec, ki je proti meni popoln favorit. Menim, da sem bil v vseh elementih boljši nasprotnik, tekmec pa bi moral res preobrniti nekaj v igri, saj je bil tako res daleč od uspeha. Davisov pokal terja številna presenečenja in prav na vsakega nasprotnika se moraš pripraviti, kot da je najboljši na svetu. Aprila nas čaka Južnoafriška republika in skupaj z obema Blažema, kapetanom, pomočnikom in predsednikom , se bomo odločili, kdo bo potoval na jug sveta. Upam, da bomo tam v najmočnejši postavi.«

Blaž TRUPEJ: »Prišli smo po zmago in jo dobili. Res pa je, da z večjimi težavami, kot smo pričakovali. Morda je v uvodnih manjkala branost in zato nekaj težav, danes pa je bil Žemlja precej boljši od nasprotnika. Aprila nas čaka Južnoafriška republika, kjer se igra na precejšnji nadmorski višini, kar je za vse gostujoče ekipe oteževalna okoliščina. Upam, da bomo tja potovali z vsemi tremi najboljšimi igralci.«