Žemlja nadoknadil zaostanek dveh nizov, toda Izraelcem popoln izkupiček po prvem dnevu

17.07.2015
TEL AVIV, IZRAEL - Slovenska teniška reprezentanca se v dvoboju 1.evroafriške skupine v Tel Avivu bori za obstanek. Za četo Blaža Trupeja je to prva zaključna točka, ob porazu jih septembra čaka ključna tekma z Litvo.

90. igralec sveta Dudi Sela je v prvem posamičnem obračunu dneva na trdi podlagi v Tel Avivu s 6-1, 6-3 in 6-2 premagal Nika Razborška.

Zmaga Izraelca je pričakovana, kakovost med igralcema pa je bila očitna. 30-letni Sela je dolga leta član TOP100 medtem, ko je mladi Nik Razboršek po izpuščeni lanski sezoni zaradi poškodbe hrbta šele v zadnjih tednih ujel formo, pa še to je igral le na pesku.

V drugem dvoboju sta se pomerila najboljši slovenski igralec ekipe v Tel Avivu Grega Žemlja in Amir Weintraub, po 3 urah in 20 minutah pa se je zmage in druge točke veselil Izraelec.

Grega Žemlja je po zaostanku dveh nizov priredil velik povratek, v 5. nizu pa je imel 4 brejk priložnosti, ki jih ni izkoristil. Igrala se je 10. igra odločilnega niza, Weintraub pa si je kar naenkrat zagotovil tri vezane žogice za zmago, izkoristil je drugo ter slavil s 6-3, 6-2, 1-6, 6-7(3), 6-4.

Izraelec Dudi Sela je pričakovano po treh nizih in malo manj kot dveh urah premagal Nika Razborška

Izraelci po prvem dnevu vodijo 2-0.

Slovenska teniška reprezentanca je v zelo hudih škripcih, za zmago v Tel Avivu pa potrebuje čudež. Morda bi nekaj upanja ostalo, če bi Grega Žemlja uspel premagati Amirja Weintrauba, a je klonil v odločilnih trenutkih, Zmaga Dudija Sele proti mlademu Niku Razboršku pa je bila pričakovana.

V soboto so na sporedu dvojice in Izraelci lahko že dokončno tehtnico nagnejo na svojo stran.

"Pričakovali smo sicer aktiven rezultat, se pravi 1:1, vendar vseeno nismo razočarani. V prvem dvoboju se je videla razlika v kakovosti, v drugem pa je Žemlja začel zelo slabo. Po mojem sta bila njegova prva dva niza najslabša v njegovi karieri za Davisov pokal, torej v triindvajsetih nastopih za Slovenijo. Nato se je zbral in odigral, kot zna, žal pa je pri 4-4 v petem nizu tekmecu podaril tri točke. Kar se tiče dvojic, bom odločitev sprejel pred dvobojem, oziroma po posvetu z Žemljo," je dejal Trupej.

Grega Žemlja je bil blizu točki za Slovenijo. V 5. nizu je imel 4 brejk priložnosti, nato pa je pri serviranju za obstanek Izraelec izkoristil drugo vezano zaključno žogico od treh