Grega Žemlja v Salzburg Areni najmanj v polfinalu!

18.11.2011
SALZBURG, AVSTRIJA - Izjemno dobro nastopa slovenski teniški igralec Grega Žemlja na challenger turnirju v avstrijskem mestu Salzburg. Po zmagi nad Nemcem Bjornom Phaujem je že v polfinalu.

25-letni Kranjčan, rojen v Žirovnici, je premagal še drugega nemškega tenisača zapored. V četrtfinalu 42,500 evrov vrednega turnirja serije CH v glavnem mestu avstrijske dežele Salzburg, je padel Bjorn Phau s 4-6, 6-3 in 6-4 .

V Salzburgu se je šolal znani slovenski protestant Primož Trubar, ta teden pa ''šola'' svoje tekmece na turnirju Grega Žemlja. V polfinale se je uvrstil po treh nizih potem, ko je dvignil nivo svoje igre po izgubljenem prvem delu dvoboja. Finale bo lovil proti zmagovalcu obračuna med Avstrijcem Martinom Fischerjem in 1. nosilcem iz Slovaške Karolom Beckom.

Grega v Salzburgu kotira kot 7. nosilec, s Phaujem pa se je pomeril drugič in vknjižil drugo zmago. tekmec, ki je trenutno na 154. mestu računalniške lestvice (najvišje 59) je bolje začel in dobil 1. niz s 6-4. Za to je bil dovolj en odvzem servisa, Žemlja pa je predvsem slabo reagiral na svoj drugi servis, kjer je imel le 31% uspešnost. Vse to je v nadaljevanju popravil. Čeprav je Phau pritisnil že v 1. igri drugega dela tekme, ki je bila maratonska, se je Grega rešil, nato pa počasi lomil nasprotnika. Izkoristil je 1 priložnost za brejk od 10. pripravljenih in po malo manj kot 1 uri in pol izenačil. V 3. nizu je prišel do brejka v tretji in peti igri, vodil pa je že 5-1. V 8. igri je izgubil svojo servisno igro in Phau se je nevarno približal. Tudi v zadnji, 10. igri je nemški tenisač povedel 30:0 na servis Žemlje, a so naslednje štiri točke le pripadel Gorenjcu, ki je v dvoboju zadel 10 asov (Phau 10) in prišel do 112 točk, kar je bilo 8 več od Nemca.