Paire Žemlji 'ukradel' lovoriko v Salzburgu!

20.11.2011
SALZBURG, AVSTRIJA - Grega Žemlja je klonil v sami končnici finala challenger turnirja, ki se je ta teden igral v avstrijskem Salzburgu.

25-letni slovenski tenisač Grega Žemlja je na 42,500 evrov vrednem turnirju serije challenger v Avstriji že imel lovoriko na dosegu roke, a se mu je 'zatresla' roka v odločilnih trenutkih srečanja. Po izenačenju na 4-4 v 3. nizu, je Kranjčan v 9. igri izgubil svojo servisno igro, kar je bilo usodno. Francoz Benoit Paire je slavil s končnim rezultatom 6-7, 6-4, 6-4 in postal zmagovalec Salzburga, dvoranskega turnirja na trdi podlagi.

Žemlja je z igranjem v finalu prišel do lepega uspeha in novih 48 točk, na račun pa bo pripisal 3,600 evrov.

Kar 18 asov je v finalu izstrelil 193 cm visoki Francoz, ki šteje 22 let, prihaja pa iz Avignona. Trenutno je na 112. mestu ATP lestvice (Žemlja 123.), morda pa je slovenskim ljubiteljem tenisa poznan po predaji Blažu Kavčiču, v 2. krogu challengerja v Palermu (oktober). Z Žemljo sta se udarila prvič, po suvereni igri na svoj servis pa je 1. niz odšel v tajbrejk, ki pa je bil zelo zanimiv. Kranjčan si je s šetimi zaporednimi točkami priigral pet žogic za niz, a ga je Francoz ujel. Vseeno se je Grega zbral in dobil naslednji dve za vodstvo po prvem delu srečanja. V 2. nizu je Paire izkoristil edino od šestih priložnosti za brejk v 5. igri, kar je bilo dovolj za izenačenje, v tretjem pa hitro povedel z odvzemom servisne igre Žemlji. Gorenjec se ni predal in kljub slabšemu izkoristku točk na 1. servis tekmeca ujel v 8. igri. Pričakovali smo najmanj podaljšano igro, a je na žalost nismo videli. Benoit Paire je že v naslednji igri postavil temlje zmagi. Na svoj začetni udarec je pri 40:15 izkoristil prvo zaključno žogo in se po 2 urah in 6 minutah vrgel na tla.

Grega Žemlja je letos štirikrat igral v velikem finalu turnirjev serije challenger (1-3)

To je bil 4. finale turnrjev serije challenger za Grega v letošnji sezoni. Po slavju na začetku leta v Caloundri, je moral priznati premoč tekmecem na Reki, v Ljubljani in danes v Salzburgu in tako ostaja pri dveh turnirskih zmagah v karieri (Cancun 2008, Calundra 2011) .