Hitro slovo Žemlje v Nemčiji!

23.01.2012
HEILBRONN, NEMČIJA - Drugi najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja se je na ATP challenger turnirju v Nemčiji poslovil že po 1. krogu.

Grega Žemlja (110. na ATP) se je iz Avstralije že vrnil v Evropo, kjer se je prijavil na 85,000 evrov vreden turnir serije challenger v Heilbronnu, a ga je tudi hitro zapustil.

Kot 7. nosilec turnirja na trdi podlagi, ki se igra v deželi Baden-Württemberg, je izgubil z domačinom Bjornom Phaujem po dveh zaporednih nizih s 6-3, 6-4.

32-letni nemški teniški veteran je izgubil oba predhodna obračuna s Kranjčanom (2008, 2011), ki sta se prav tako igrala na trdi podlagi, no, tokrat pa je kot 174. tenisač iz lestvice ATP (leta 2006 je bil najvišje na 59. mestu) vse skupaj obrnil v svojo korist po 1 uri in 10 minutah.

V 1. nizu je Grega ostal brez priložnosti za brejk in je imel slab odstotek zadetih prvih servisov (45%), na drugi strani pa je tekmec iz Weilerswista izkoristil edino ponujeno, na prvi začetni udarec pa izpustil eno samcato točko (16/17). V drugem delu je bil Žemlja bližje, a kaj, ko je zapravil vse štiri žoge za odvzem začetnega udarca. Phau je ponovil dosežek iz 1. niza, dobil edino brejk priložnost, ki je zadostovala za končno zmago in uvrstitev v 2. krog. Žemlja je serviral 4 ase, Phau pa 5.

S porazom v uvodnem krogu Heilbron Opna je Grega ostal brez točk, za tolažbo pa prejel 885 evrov.