Martin Kližan je najboljše v Hamburgu prihranil za konec. Slovak ima sedaj dve turnirski zmagi.

17.07.2016
HAMBURG, NEMČIJA - Na ATP500 teniškem turnirju v Hamburgu je lovoriko odnesel Slovak Martin Kližan. V finalu je bil premočan za 3. nosilca Pabla Cuevasa.

Martin Kližan je bil letos spomladi 10 tednov odsoten zaradi poškodbe, vrnil se je očitno še boljši. Postal je zmagovalec nekdanjega Mastersa, sedaj ATP500 turnirja v Hamburgu. Najboljše je prihranil za konec in kot 7. nosilec s 6-1 6-4 v finalu premagal na papirju favoriziranega Urugvajca Pabla Cuevasa.

''Neverjetno, fantastično. Pred turnirjem si ne bi mislil, da lahko pridem do naslova'' so bile besede Slovaka, ki je v 1. nizu ušel na 5-0, izkoristil je obe žogi za brejk. Na servisu je bi zelo dominanten. Tudi v nadaljevanju je bil vse v znamenju Kližana. Z odvzemom servisa je povedel 3-2, Urugvajcu pa je pripadlo naslednjih nekaj minut, ko je z ribrejom izenačil. Martin je s še enim brejkom prišel na 4-3 in se ni več oziral nazaj.

Kližan je izgubil en niz na celotnem turnirju, le v 1. krogu proti Sijslingu. Vpisal je peto turnirsko zmago in ostaja nepremagan, kar se tiče finalnih obračunov. Lovorika mu je prinesla kar 316,000 evrov, saj je v Hamburgu bogat nagradni sklad.

Na drugi strani je Cuevas poskušal priti do tretjega naslova v letošnji sezoni, dvakrat je bil že uspešen na februarski peščeni turneji v Južni Ameriki.

Martin Kližan v finalih ne pozna poraza (5-0)