Rotterdamska slava v roke ta teden izjemnemu Martinu Kližanu

14.02.2016
ROTTERDAM, NIZOZEMSKA - Slovak Martin Kližan je zmagovalec prvega letošnjega ATP500 turnirja, ki se je danes končal v Rotterdamu.

26-letni Martin Kližan je veliki zmagovalec ATP500 turnirja v Rotterdamu. V finalu je Slovak s 6-7(1), 6-3, 6-1 ugnal tudi petopostavljenega Gaela Monfilsa potem, ko je preobrnil rezultat po izgubljenem uvodnem nizu.

Kližan je vpisal največji uspeh v karieri. V četrtfinalu je Robertu Bautisti-Agutu ubranil tudi 5 zaključnih žogic, v polfinalu pa še 3 Nicolasu Mahutu. Brez dvoma si je slovaški tenisač zaslužil krono na turnirju ABN AMRO World Tennis Tournament.

''Sploh ne morem verjeti kaj mi je uspelo. Neverjeten občutek, vsak dan sem se enostavno boril do konca. Večinoma sem imel skoraj triurne dvoboje, ni mi ostalo drugega, kot da se ne predam. Na koncu mi je uspelo izničiti lepo število zaključnih žogic, res noro'', je povedal Kližan po zmagi.

''To je moj največji rezultat v karieri. Zelo sem ponosen na to, prav tako sem razveselil svoje rojake, Morda navdušim mlajše v moji deželi, da bodo še bolj motivirani'', pravi Martin, ki je imel v finalu tudi v 1. nizu več priložnosti, a jih enostavno ni izrabil. Monfils je uspel dobiti podaljšano igro, nato pa se je Slovak vrnil še močnejši. V 2. nizu je prišel do brejka v 8. igri, v tretjem pa povedel neulovljivih 5-0, ob tem pa oddal le 6 točk. Francozu je uspelo omiliti rezultat, po malo manj kot dveh urah pa stisniti roko boljšemu tekmecu.

Kližan je osvojil četrto turnirsko zmago, v finalih pa še ne pzna poraza. Zmagam v St.Petersburgu. Münchnu in Casablanci je dodal še lovoriko iz Rotterdama, za nagrado pa prejel 500 točk in 363,400 evrov,

29-letni Monfils je skušal osvojiti šesti naslov, v finalih pa ni tako uspešen. Njegovo razmerje je 5-18, nazadnje pa je slavil pred dvema letoma v Montpellierju. Vseeno je Monfils letos v dobri formi, dokaz je tudi četrtfinale na OP Avstralije. ''Martin je igral odlično. Mislim, da je prikazal briljanten tenis, boljšega od mene. Težko je izgubiti v finalu, a tekmec je bil pač boljši'' je povedal Francoz.