Hitro slovo Blaža Role na drugem turnirju v Bielli

15.02.2021
BIELLA, ITALIJA - Blaž Rola je izgubil v 1. krogu challengerja v Bielli.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je prejšnji teden na challengerju v Bielli izpadel v četrtfinalu po dvoboju z Andyjem Murrayjem, ta teden pa pokrajino Piemont zapušča že po uvodnem nastopu.

30-letni Rola se je s pet let mlajšim nasprotnikom pred današnjim dnem srečal le enkrat, leta 2018 v mariborski Lukni, ko sta se merila v pokalu Davis, Poljak pa je takrat gladko zmagal. Danes na dvoranskem turnirju v Bielli je bilo bolj tesno, vseeno pa je petopostavljeni Kamil Majcrzak slavil s 7-6(5), 6-4.

Ptujčan, 159. na ATP lestvici, je v 1. nizu uspel speljati do podaljšane igre, v kateri je 109. tenisač sveta imel bolj mirno roko v samem zaključku, drugi niz pa rešil še pred morebitnim tajbrejkom. Tri brejk žogice je imel Rola, pa ni uspel streti servisa Poljaka, soočil pa se je z dvema, od katerega je tekmec izkoristil eno žogo, dovolj za zmago in preboj v 2. krog tekmovanja in vodstvo v medsebojnih tekmah 2:0.

Po uspešno opravljenih kvalifikacijah je v glavnem delu tudi Blaž Kavčič (257. na ATP). 33-letni Ljubljančan se bo v 1. krogu pomeril z vrstnikom iz Slovaške Lukašem Lackom (186. na ATP). Čeprav sta iste starosti pa imata v statistki le en medsebojni dvoboj star že 12 let. Na futuresu leta 2009 v Zagrebu na trdi podlagi je takrat zmagal Slovak. Dolgo časa je Blaž čakal na povratni obračun, upajmo, da se Slovaku oddolži za tisti poraz na začetku kariere.