Kavčič in Rola v Bielli uspešna tudi v drugo

30.09.2020
BIELLA, ITALIJA - Slovenska teniška igralca Blaž Kavčič in Blaž Rola sta potrdila lepi zmagi v 1. krogu, ko sta izločila favorita.

Potem, ko sta v 1. krogu peščenega challengerja v Bielli opravila s favoritoma, sta slovenska tenisača Blaž Kavčič in Blaž Rola svoj nastop odlično opravila tudi v drugo.

V 1. krogu sta počistila s prvim in tretjim nosilcem in si priigrala lažjega nasprotnika v drugem, to pa sta suvereno izkoristila.

29-letni Blaž Rola, 148. igralec sveta, se je s 6-0, 6-3 znesel nad Argentincem Andreo Collarinijem. 28-letni Južnoameričan, sicer 198. na ATP lestvici, je bil praktično brez moči, Rola je bil uspešnejši v vseh elementih igre. Izkoristil je pet priložnosti za brejk od osmih, tekmec le eno od treh. Dvoboj je trajal le 66 minut. V četrtfinalu se bo Rola udaril i izkušenim, 33-letnim domačinom Matteom Violo, 229. na ATP lestvici.

33-letni Blaž Kavčič je imel več dela, saj se je vrnil po izgubil uvodnega niza proti 19-letnemu kvalifikantu iz Tajvana Čunu Sinu Cengu. Azijec, ki je 287. igralec sveta ( Kavčič je 298. na ATP lestvici) je dobil uvod, Kavčič pa je z borbenostjo kot vedno in izkušnjami obrnil tekmo v svoj prid ter slavil po 2 urah in 17 minutah. Kavčič je izkoristil 6 brejk žog od 10, Tajvanec 4 od 8. Asi so bili na strani Ljubljančana, prav tako izkoristek prvega servisa, šepal je le izkoristek dobljenih točk na drugi začetni udarec, ki je bil 26%. No, vse skupaj je bilo dovolj za četrtfinale 45,000 evrov vrednega challengerja v Italiji. Na nasprotnika še čaka.