Jakupovičeva po nastopih v pokalu Fed hitro izpadla v Carigradu

24.04.2017
CARIGRAD, TURČIJA - Slovenska teniška reprezentantka Dalila Jakupovič je takoj po končanem tekmovanju pokala Fed odpotovala na WTA turnir v Carigrad, a je bila utrujenost prevelika, da bi lahko pomislila na zmago.

26-letna Dalila Jakupovič je po uspešnih nastopih za reprezentanco takoj odpotovala v Turčijo, kjer poteka WTA turnir z nagradnim skladom 226,750 ameriških dolarjev. Smola pa taka, ostala je pred vrati glavnega dela in je morala v kvalifikacije kot 1. nosilka.

Jeseničanka je dobila za nameček se neugodno tekmico in tudi zaradi utrujenosti takoj izgubila. Premagala jo je nekdanja 59. igralka sveta, sedaj pa 292. na WTA lestvici Alexandra Cadantu s 6-1, 6-4. Vrstnica iz Romunije se je kasneje tudi prebila v glavni del peščenega turnirja v Carigradu.

1 ur in 49 minut se je borila Dalila (133. na WTA) in po gladko izgubjenem uvodnem nizu nato le vzpostavila enakopravno tekmo, vseeno pa je zmanjkalo za 3.niz. V uvodnem delu ni imela niti ene brejk priložnosti, menjava podlage je bila prehitra. V 2. nizu je izgubila servis še trikrat, vendar je sama prišla vsaj do dveh odvzemov servisa.

Nastop v Carigradu je vreden 1 točko in 600 USD.