Juvanova v 2. krogu Melbourna

16.01.2023
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Kaja Juvan je po 1 uri in 19 minutah dobila 1. krog na OP Avstralije.

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je izkoristila ugoden žreb v uvodnem krogu OP Avstralije in s 7-5, 6-1 premagala kvalifikantko iz Francije Seleno Janičijevič.

22-letnica iz Ljubljane, 106. igralka sveta, je v 1. krogu Melbourna prekrižala lopar z dve leti mlajšo Francozinjo, 185. igralko WTA lestvice. Prvi medsebojni obračun je bil izenačen le v 1. nizu, v drugem pa Kaja ni imela težav s tekmico. Juvanova je takoj na začetku prišla do brejka, a je Selena izenačila na 2-2. Odločilni trenutek je bil v 11. igri, ko je Kaja s še enim brejkom povedla in v naslednji igri brez izgubljene točke dobila uvodni niz. V drugem delu je po 0-1 nanizala šest zaporednih iger.

V 2. krogu se bo srečala s 23-letno Jeleno Ribakino, tudi z njo se bo srečala prvič. Kazahstanka je 23. igralka sveta, aktualna zmagovalka Wimbledona in finalistka lanskega Portoroža.