Juvanova na OP Avstralije zapravila ogromno vodstvo v obeh nizih ter izpadla

17.01.2022
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Druga najboljša slovenska teniška igralka Kaja Juvan je izgubila v 1. krogu letošnjega OP Avstralije.

21-letna Kaja Juvan je v 1. krogu uvodnega turnirja za grand slam leta 2022 igrala z Belgijko Maryno Zanevsko in zapravila nemogoče. V obeh nizih si je priigrala ogromno prednost, a vse skupaj zapravila in zaključila z nastopi v posamični konkurenci. Tekmica je zmagala s 7-6(7), 7-6(4).

Juvanova, 86. igralka sveta, se je z 28-letno Zanevsko merila prvič. V uvodnem nizu ji je uspelo vzeti začetni udarec v 6. igri, v naslednji je brejk zlahka potrdila in povedla 5-2. Ukrajinka, z belgijskim potnim listom, je uspela priti v stik v 9. igri. Kaja je imela žogico za niz, vendat je ostala neizkoriščena, kot sta ostali še dve v podaljšani igri pri 6/5 in 7/6. V drugem delu je Ljubljančanka z dvema zaporednima brejkoma povedla 4-0 in nato 5-1, zakockala vso prednost, saj se je Zanevska vrnila in izenačila na 5-5. Drame pa s tem še ni bilo konec. Kaja si je v 11. igri še enkrat zagotovila možnost, da tekmo popelje v 3. niz, brejk je namreč pomenil vodstvo 6-5 in še enoi možnost, da na svojem servisu zaključi kot zna. No, tudi tokrat je 81. igralka sveta Zanevska rešila celo kožo, nato dobila še drugi podaljšek ter po 2 urah in 6 minutah odšla v 2. krog tekmovanja.

Juvanova je lani igrala v 3. krogu OP Avstraliije kar je njen najboljši rezultat.