US Open: Južni tudi pri 35 letih boljši od Kavčiča

30.08.2017
NEW YORK, ZDA - Edini slovenski predstavnik v posamični konkurenci letošnjega Odprtega prvenstva ZDA Blaž Kavčič je izpadel v uvodnem krogu.

30-letni Blaž Kavčič se je v 1. krogu grand slama v New Yorku pomeril s pet let starejšim Mihailom Južnijem. Po treh porazih je bil tudi tokrat prekratek, Rus je slavil s 6-3, 5-7, 6-4, 6-3.

Kavčič je odnesel niz, kaj več ni zmogel. Trenutno 101. tenisač sveta, ki je bil pred devetimi leti v TOP10, je kljub slabši formi uspel priti v 2. krog in dvoboja z Rogerjem Federerjem. Ljubljančan se je Moskovčanu še najbolj upiral v njunem prvem medsebojnem dvoboju leta 2011 v 2. krogu OP Avstralije, kjer je izgubil po petih nizih. V vseh tekmah je ukradel niz, ne pa tudi zmage.

Z izjemo 2. niza, je vse ostale tri Kavčič začel slabo in jih tudi izgubil, v omenjene, drugem pa je kožo rešil po zapravljeni prednosti 5-2. Po malo več kot treh urah je bilo za Blaža konec nastopov na letošnjem zadnjem turnirju za veliki slam.

Tekmeca bi se morala pomeriti že včeraj, a je slabo vreme prestavilo veliko večino dvobojev. Dan že na začetku ni minil brez presenečenj. Po uvodnem nastopu je torbo spakiral in odšel 14. nosilec Nick Kyrgios. Po 2 urah in 14 minutah ga je izbrisal iz žreba Avstralec in rojak John Millman s 6-3, 1-6, 6-4, 6-1. zanimiv je bil razplet še enega nacionalnega obračuna. Italijan Stefano Travaglia je s 6-4, 7-6(8), 3-6, 6-0 šokiral favoriziranega Fabia Fogninija, ki je bil 22. nosilec.

7-Grigor Dimitrov (Bulgaria) beat Vaclav Safranek (Czech Republic) 6-1 6-4 6-2
Alexandr Dolgopolov (Ukraine) beat Jan-Lennard Struff (Germany) 3-6 6-3 6-2 1-6 6-3
30-Adrian Mannarino (France) beat Ricardas Berankis (Lithuania) 6-2 6-4 6-2
Guido Pella (Argentina) beat Steve Darcis (Belgium) 6-1 6-2 6-0
18-Gael Monfils (France) beat Jeremy Chardy (France) 7-6(6) 6-3 6-4
15-Tomas Berdych (Czech Republic) beat Ryan Harrison (U.S.) 6-4 6-2 7-6(4)
Bjorn Fratangelo (U.S.) beat Ivo Karlovic (Croatia) 7-6(2) 6-4 3-6 7-6(4)
Leonardo Mayer (Argentina) beat 26-Richard Gasquet (France) 3-6 6-2 6-4 6-2
Adrian Menendez (Spain) beat Patrick Kypson (U.S.) 6-4 7-6(9) 6-1
Donald Young (U.S.) beat Maximilian Marterer (Germany) 6-3 1-6 6-1 6-4