Kaja Juvan in Blaž Rola obstala v 2. krogu kvalifikacij v Melbournu!

10.01.2019
Slovenska teniška predstavnika sta zaključila z nastopi na prvem grand slam turnirju sezone med posamezniki!

MELBOURNE, AVSTRALIJA- Po prvih slovenskih zmagah v letošnjem letu, se je zdelo, da sta si 18-letna Kaja Juvan (180. na WTA) in 28-letni Blaž Rola (209. na ATP) dvignila samozavest, a vsega je bilo konec v 2. krogu kvalifikacij OP Avstralije.

Novinka na članskih grand slam turnirjih Kaja Juvan je igrala proti 22-letni Brazilki Beatriz Haddad-Maiai (176. na WTA) in izgubila 3-6, 4-6 v nizih. Slovenka je poizkušala z zmagovitimi udarci (24) osvajati točke, a je pri tem naredila preveč nevsiljenih napak (39). Brazilka je močno pritisnila na njen drugi servis in Kaja je 5x izgubila začetni udarec. Vsega je bilo konec po uri in četrt igre. Beatriz sedaj vodi z 2:0 v medsebojnih dvobojih, zmagala je tudi pred dvema tednoma v Aucklandu!

Blaž Rola je pokazal nekaj več, a tudi to ni bilo dovolj za zmago v 2. krogu. 10. nosilec kvalifikacij, 30-letni Kanadčan Peter Polansky (118. na ATP) je bil boljši po treh nizih borbe s 6-2, 6-7(6), 6-3. Ptujčan se je boril vendar je pri tem storil preveč napak. Nasprotnik je bil trden na svoj servis in izkoristil je priložnosti, ki so se mu ponudile v ključnih trenutkih. V 1. in 3. nizu je po dvakrat odvzel servis Slovencu, 2. niz je dobil Rola po napeti končnici v podaljšani igri. Izkoristil je le eno od 12 priložnosti za brejk (v 3. nizu) v dvoboju, ki je trajal 2 uri in 25 minut.

Kaja Juvan je osvojila 20 WTA točk, Blaž Rola 8 ATP točk, oba sta prejela 25,000 AUD (15.500€) denarne nagrade!