Kavčič ekspresno izgubil v 2. krogu Milana

25.06.2015
MILANO, ITALIJA - Drugi slovenski teniški igralec Blaž Kavčič ni uspel vezati dveh zmag zapored na ATP challengerju v Milanu. V zadnjem času mu ne gre nič po načrtih.

28-letni Blaž Kavčič (111. na ATP) je v ponedeljek po sedmih porazih vendarle vpisal zmago, toda v 2. krogu ga je kot 3. nosilca turnirja serije challenger v Milanu izpisal 20-letni Francoz Calvin Hemery, 290. tenisač sveta.

Kavčič, ki se je pred kratkim razšel s trenerjem Trupejem in v tem času brani ogromno točk, jih tokrat iz peščenega turnirja v Milanu po porazu v 2. krogu s 6-3, 6-2 odnaša le 7.

Ljubljančan nikakor ni našel servisa, posledično je izgubljal igre in na koncu tudi obračun na igrišču številka 1. V uvodnem nizu mu je mladi Francoz že v 2. igri vzel začetni udarec, a se je slovenski teniški as še uspel vrniti z ribrejkom. Ko je v 8. igri še enkrat oddal servisno igro, ni bilo več pomoči. Temnopolti Hemery je brejk potrdil brez izgubljene točke.

Podoben scenarij je bil tudi na začetku 2. niza, a samo na začetku. Brejk Francoza, ribrejk Blaža, a tudi tretja igra se je končala z odvzemom začetnega udarca. Francoski tenisač je zlahka pritiskal na bolj kot ne slab servis Kavčiča, nato še enkrat vpisal brejk in s tem tlakoval pot v četrtfinale po samo 66 minutah igre. Kavčič je bil vedno bolj nervozen, tudi zaradi zadetih črt tekmeca, zato je bil morebiten povratek v dvoboj zelo oddaljen.

Nastop v 2. krogu 42,500 evrov vrednega challengerja v prestolnici mode, je Blažu prinesel 730 evrov.