Kavčič gladko v 2. krog Challengerja v Šenzenu

14.03.2017
ŠENZEN, KITAJSKA - Blaž Kavčič ni imel težav v uvodnem krogu ATP Challengerja na Kitajskem.

30-letni slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je dokaj zlahka uvrstil v 2. krog 75,000 USD vrednega Challengerja v Šenzenu. Za uvod je s 6-3, 6-1 deklasiral Srba Lasla Đereja (192. na ATP).

Kavčič je kot 6. nosilec in 147. igralec sveta svoj servis ohranil nedotaknjen. 21-letni srbski tekmec ni imel veliko priložnosti, v vsakem nizu le eno žogico za odvzem servisa, ki pa ju je Ljubljančan ubranil. V uvodnem nizu je bil Blažu dovolj en brejk, v nadaljevanju pa je še bolj prstisnil 'na plin' in počistil s tekmecem v skupaj 1 uri in 24 minutah igre. Prav vsa statistika je bila na strani Kavčiča, ki lovi status najboljšega slovenskega tenisača, kasneje pa ponoven preboj v TOP100.

V 2. krogu se bo slovenski teniški as meril z domačinom Čuhan Vangom. 25-letni Kitajec je šele 612. na ATP lestvici, vlogo favorita pa bo moral Blaž potrditi na terenu.