Slovenski obračun med Blažema po drami dobil Kavčič, napredoval tudi Žemlja!

22.02.2017
Na ATP Challengerju v Kjotu sta se pomerila Blaž Kavčič in Blaž Rola, uspešno ja začel Grega Žemlja!

KJOTO, JAPONSKA - Dvoboj med 26-letnim Blažem Rolo (263. na ATP) in 29-letnim Blažem Kavčičem (166. na ATP)  v 2. krogu ATP Challengerja na Japonskem, je ponudil dramo vse do konca, ko je po podaljšani igri tretjega niza slavil Kavčič s 7-6(4) ,2-6, 7-6(5)!

Kot kaže je podlaga na turnirju, ki se igra v dvorani izjemno hitra, saj igralci dosegajo veliko število asov in večino točk dobijo na svoj prvi servis. V 1. nizu si je 3 brejk priložnosti priigral le Kavčič, a ni nobene realiziral. Po podaljšani igri je nato dobil uvodni niz. V 2. nizu je Rola še dvignil nivo in dvakrat odvzel servis nasprotniku, ki ni imel brejk priložnosti, rezultat je bil v nizih poravnan. V odločilnem 3. nizu je Rola dosegel kar 13 asov, vseeno sta vsak enkrat prišla do brejka in zmagovalec se je iskal v podaljšani igri. Na koncu je imel več "živcev" Kavčič, ki se je po slabih 2 urah borbe veselil še druge zmage nad soimenjakom. Znova je igral tri nize. Rola je dosegel 26 asov, Kavčič 12!

Blaž Kavčič na nasprotnika v četrtfinalu še čaka medtem se je s Hrvatom Frankom Škugorjem uvrstil v četrtfinale med dvojicami. Med posamezniki si je zagotovil 15 ATP točk in 1,460$ denarne nagrade!

Dvoboj 1. kroga je odigral 2. nosilec turnirja 30 letni Grega Žemlja (150. na ATP). Nasproti mu je stal 19-letni Avstralec Marc Polmans (222. na ATP). Slovenec je suvereno zadržal svoj servis v obeh nizih. Po en odvzem servisa nasprotniku je bil dovolj za zmago s 7-5, 6-4 v nizih. Grega je dosegel 16 asov, vse skupaj je trajalo uro in 20 minut.

V 2. krogu ga čaka Soon Woo Kwon iz Južne Koreje, ki se je v glavni del prebil skozi kvalifikacije.