Kavčič na začetku sezone do ene najhitrejših zmag v zgodovini ATP Toura!

28.12.2013
DOHA, KATAR - Drugi najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je oddelal lažji trening. V 1. krogu kvalifikacij močnega ATP turnirja v Dohi ni izgubil igre.

Le 33 minut je potreboval 26-letni Blaž Kavčič, da je v prvem kvalifikacijskem krogu ATP turnirja v Dohi s 6-0, 6-0 izločil 'rekreativca' Abdulaalla Mohamouda. Domačin, ki ima 17 let, je praktično le statiral in ni bil dorasel Ljubljančanu, prepričani smo, da bi od njega bolje odigral kakšen boljši slovenski rekreativec.

Nahitrejšo zmago na ATP Touru (Sydney) je leta 1996 dosegel Greg Rusedski, ko je v 2. krogu glavnega dela potreboval le 29 minut. S 6-0, 6-0 je premagal Carstena Arriensa.

No, lažji trening pa je Blažu prišel prav pred nadaljevanjem turnirja z nagradnim skladom več kot 1 milijon USD, kjer išče pot v glavni del.

48:13 je bilo razmerje v točkah, kar nazorno pove o razmerju moči na igrišču turnirja Qatar ExxonMobil Open. Tako v prvem, kot v drugem nizu, je bil Kavčič 100% na prvi servis, seveda se ni ssočil z brejk žogo, sam pa je izkoristil 6 od 8.

V 2. krogu ga čaka tekma z zmagovalcem ruskega obračuna med Valerijem Rudnevom (262. na ATP) in Filipom Davidenkom (1,302. na ATP). Za nastop v glavnem delu mora premagati še dva tekmeca.

Nemec Peter Gojowczyk je danes v 1. krogu kvalifikacij Katarčana Abdulla Al-Jufairija pospravil v samo 27 minutah in 51 sekundah (6-0, 6-0).