Kavčič z nekaj težavami, a vendarle v zadnji kvalifikacijski krog Dohe!

29.12.2013
DOHA, KATAR - Slovenski teniški reprezentant Blaž Kavčič se je kar dobro namučil, da se je prebil v zadnji krog kvalifikacij ATP turnirja v Dohi.

262. igralec sveta Valerij Rudnev je pošteno namučil drugega slovenskega tenisača v 2. krogu kvalifikacij skoraj 1,1 milijona USD vrednega ATP turnirja v Katarju. Ljubljančan je strl tekmeca šele po več kot 2 urah, ko je v zadnji igri 3. niza prišel do odločilnega brejka za končni rezultat 6-7(2), 6-2, 6-4.

Potem, ko je 26-letni Kavčič v uvodnem krogu po pol ure počistil z domačim 'rekreativcem', je v drugem nepričakovano igral tri nize, a pomembna je zmaga in nadaljevanje tekmovanja v deželi šejkov, kjer mu bo v odločilnem dvoboju pred vstopom v glavni del stal Nemec Peter Gojowczyk, ki ima 24 let ter je na 162. mestu ATP lestvice. Pomerila se bosta prvič.

Rus je danes dobil prvi niz po podaljšani igri, pred tem pa kar dvakrat vzel servisno igro Blažu. Slovenec (104. na ATP) se je zbral v nadaljevanju, leto mlajšemu nasprotniku v 2. nizu ni dovolil, da bi se dokopal do brejk žogice, v tretjem pa povedel že 3-0 in imel niti igre v svojih rokah. Rudnev se je uspel rešiti iz krempljev in je izničil prednost, v 10. igri pa imel 30:0, da podaljša obračun, na srečo pa je Blaž našel točke, ki so ga pripeljale v odločilni krog kvalifikacij.