Kavčič po predaji zapušča Challenger v Indiji

14.11.2018
BANGALORE, INDIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je izgubil v 2. krogu Challengerja v Bangaloreju.

Po gladki zmagi v uvodnem krogu na 150,000 USD vrednem Challengerju v Indiji, ko je odpihnil enega izmed nosilcev, je Blaž Kavčič (196. na ATP) v osmini finala klonil proti kvalifikantu Sasiju Kumarju Mukundu.

Iz Indije Ljubljančan odhaja z 10 točkami in 2,580 dolarju v žepu, rezultat pa ni najboljši, upajmo, da ga ni spet ustavila kakšna poškodba. Blaž je predal nato tudi tekmo v dvojicah.

Domačin, 416. igralec sveta, ima trenutno za seboj enega boljših tednov v karieri, saj se je iz kvalifikacij že prebil do četrtfinala. 21-letnik se v vseh petih tekmah ni nič namučil in gre spočit v nadaljevanje. anes je z Blažem igral 1 uro in 19 minut, dobil uvodni niz po podaljšani igri, v drugem pa po prednosti brejka zmagal po predaji 31-letnega Črnučana. Rezultat je bil 7-6(2), 3-1.