Kavčič zmagal tudi v 2. krogu Bangaloreja

22.11.2017
BANGALORE, INDIJA - Prvi slovenski tenisač Blaž Kavčič se je uvrstil v četrtfinale ATP challengerja v Indiji.

30-letni Blaž Kavčič (102. na ATP) je tudi v 2. krogu 100,000 USD vrednega challengerja na trdi podlagi v Bangaloreju zmagal po treh nizih. S 6-4, 3-6, 6-3 je ugnal malo znanega Španca Maria Vilello Martineza.

Kavčič je bil še enkrat več na preizkušnji tretjega niza in še enkrat več pokazal borbenost, ki mu je prinesla zmago. Kot prvi favorit turnirja je uspel streti 22-letnega Španca po 2 urah in 6 minutah.

Tako kot v 1. krogu, je Ljubljančan dobil uvodni niz, nato pa nekoliko ''zaspal'' v drugem, v katerem je tekmec z boljšim serviranjem onemogočil pot Kavčiču do brejka. Vse skupaj se je odločalao v 3. nizu. Oba sta nekoliko slabše servirala, Blaž pa je vpisal tri brejke, kar je bilo dovolj za četrtfinale in povečanje števila točk v boju za glavni del OP Avstralije.

V četrtfinalu Črnučana čaka srečanje z mladim, 20-letnim domačinom Sumitom Nagalom, ki je 321. igralec sveta. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.