Kavčič po tesnem boju dobil uvodni krog v Bangaloreju

21.11.2017
BANGALORE, INDIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je moral močno potruditi, da je kot 1. nosilec ATP challengerja v Indiji zmagal v 1. krogu.

30-letni Kavčič, ki lovi pomembne točke v boju za neposredni nastop na OP Avstralije januarja prihodnje leto, je na 100,000 USD vrednem challengerju v Bangaloreju dobil uvodni krog. Po več kot 2 urah in pol je na trdi podlagi premagal Bošnjaka Tomislava Brkiča s 6-2, 6-7(0), 7-6(6).

Ljubljančan ohranja neporaženost v tekmah z Brkičem (247. na ATP), dobil je še peti medsebojni obračun, zelo pomemben.

Uvodni niz je suvereno pripadel Kavčiču, ternutno 102. igralcu sveta. Začetni udarec je ostal nedotaknjen, tri leta mlajšega tekmeca je strl z dvema brejkoma in nasprotnik je osvojil le 10 točk. V 2. nizu kljub desetim asom ni uspel dokončati naloge. Brkič je dobil podaljšano igro kar 7/0 in izsilil 3. niz, v katerem se je razvnel hud boj. Brez brejkov na obeh straneh se je odločalo v drugi podaljšani igri, kjer je našemu teniškemu asu uspelo slaviti in se prebiti v 2. krog.

Na papirju Blaža sedaj čaka lažji tekmec, a boljši ranking bo seveda moral potrditi na terenu. Pomeril se bo z 22-letnim Špancem Mariom Vilello Martinezom, ki je na 403. mestu ATP lestvice.

Bengaluru Open
Kraj: Bangalore (IND)
Datum: 18.11.2017 - 26.11.2017
Nagradni sklad: $100,000

1-Blaz Kavcic (Slovenia) beat Tomislav Brkic (Bosnia and Herzegovina) 6-2 6-7(0) 7-6(6)