Kavčič počistil s 4. nosilcem v 1. krogu Brescie

15.11.2016
BRESCIA, ITALIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je v 1. krogu ATP Challengerja v Brescii izločil 4. nosilca Jevgenija Donskoja.

29-letni Blaž Kavčič (224. na ATP) je zabeležil lepo zmago v 1. krogu ATP Challengerja v Brescii, ki se igra za denarno pogačo 42,500 evrov. Na hitri podlagi (tepih) je s 6-4, 4-6 in 6-3 ustavil 4. nosilca in 125. igralca sveta Jevgenija Donskoja iz Rusije.

Ljubljančan se nahaja na turneji Challengerjev v severni Italiji, prejšnji teden pa je v Val Gardeni prišel do polfinala. Tam ga je ustavil Nemec Krawietz, vendar se je Blaž hitro sestavil in v uvodnem obračunu Brescie dobil lep skalp.

S 26-letnim Rusom je do danes odigral en dvoboj, leta 2014 v polfinalu Portoroža in ga tudi dobil. Z današnjo zmago ostaja 100% v tekmah z Moskovčanom.

Za razliko od prejšnjega tedna, je Kavčič danes dobro začel. Dobil je 1. niz z enim brejkom, Rus pa je vrnil z enako mero v 2. nizu. Odločilni del je postregel s tremi brejki, dva pa je zabeležil slovenski teniški as in po 1 uri in 36 minutah odpotoval v osmino finala.

Na tekmeca v 2. krogu v dvorani San Filippo še čaka, bo pa ta na papirju slabše rangiran id Donskoja.