Lorenzo Sonego kot domačin do dvojne krone v Cagliariju

11.04.2021
CAGLIARI, ITALIJA - Italijan Lorenzo Sonego je junak ATP 250 turnirja na Sardiniji.

Lorenzo Sonego je prvi Italijan v zadnjih petnajstih letih, ki je zmagal na domačem turnirju, uspelo mu je na Odprtem prvenstvu Sardinije.

V tenis klubu Cagliari se je konal peščeni turnir ATP serije 250, najbolj pa so zadovoljni domačini. 3. nosilec, 34. igralec sveta je v finalu s 2-6, 7-6(5), 6-4 premagal Srba Lasla Đereja.

25-letni Torinčan je končal niz devetih zmag vrstnika iz Srbije v Italiji, ki je na 57. mestu ATP lestvice. Je tudi prvi z dvojno krono na ATP turneji po F.Lopezu in Queensu 2019, saj je ta teden dvignil pokal tudi v dvojicah, igral pa je skupaj z Andreo Vavassorijem.

''Tekma je bila dolga in ohranil sem mirno kri v tajbrejku 2. niza. Vedel sem, da dvoboja še ni konec, saj se borim za vsako točko. Čudoviti je osvojiti turnir tukaj z mojo ekipo. Trenutno sem zelo utrujen, a zelo vesel. Srečen sem ob dejstvu, da sem šel po poti Volandrija, ki je osvojil turnir na domačih tleh'', je povedal Sonego, ki je sicer osvojil drugi turnirski naslov med posamezniki v karieri.

Ja, Filippo Volandri je zadnji Italijan, ki mu je uspelo zmagati na domačih tleh, leta 2006 je v finalu Palerma premagal Lapenttija iz Argentine. Zadnji Italijan, ki je osvojil dvojno krono na ATP turnirju pa je Matteo Berrettini, dosežek je vpisal leta 2018 v Gstaadu.

Đere je začel najbolje kot je lahko in suvereno dobil uvodni niz, a Italijan je bil Potrpežljiv in je čakal na svoje priložnosti. V 2. nizu je povedel 4-1, kar pa ni bilo dovolj za miren zaključek. Srb se je priključil, a pri 5/5 v podaljšani igri izgubul dve točki in s tem tudi niz. V tretjem je Sonego pobegnil na 3-1, nato priše še do enega brejka, ta prednost pa je zadostovala za drugi naslov. Prvega je osvojil leta 2019 v Antalyi.

Laslo Đere je poskušal priti do tretje turnirske zmage, leta 2019 je dvignil lovoriko v Riu, lani pa na Sardiniji.