Lukaš Rosol previsoka ovira za Blaža Rolo v New Yorku!

21.08.2019
Češki teniški veteran je bil usoden za slovenskega tenisača v kvalifikacijah OP ZDA!

NEW YORK, ZDA - 28-letni Blaž Rola (127. na ATP) se je hitro poslovil od kvalifikacij za nastop v glavnem delu grand slam turnirja v New Yorku. V 1. krogu je imel neugodnega tekmeca, 34-letnega Čeha Lukaša Rosola (150. na ATP), ki pa je že v zatonu svoje kariere. Pred petimi leti je bil 26. igralec sveta. Glede na solidno formo Slovenca v zadnjih tednih smo upali na zmago, a končalo se je drugače in Čeh je na koncu slavil s 7-5, 3-6, 6-1 v nizih. V medsebojnih dvobojih je povedel z 2:0!

Morda je dvoboj odločil že 1. niz v katerem sta bila oba igralca dokaj suverena na svoj servis. Blaž je imel sicer nekaj težav pri osvajanju točk na svoj 2. servis, a je dosegel 7 asov na prvega in sledil nasprotniku. Priigrala sta si vsak eno brejk priložnost, Čeh jo je realiziral, Slovenec ne in zaostanek v nizih je bil tu. V 2. nizu je bilo podobno, dve brejk priložnosti na obeh straneh, Blaž je eno izkoristil in to je bilo dovolj za izenačenje v nizih. Kot že nekajkrat letos je Rola nato povsem popustil kar naenkrat je serviral katastrofalno in nasprotnik je prišel do treh brejkov. Častno igro je Blaž dosegel z brejkom. Znova se je pokazalo, da bo moral še veliko narediti na psihološki pripravi, če se bo hotel vrniti med top 100, saj igro za to ima. Dvoboj je trajal uro in 48 minut!